12:04:22 - دوشنبه 18 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیستم آبیاری نوین در ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور اجرا شد
سیستم آبیاری نوین در ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور اجرا شد
بوشهر-ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : در دولت های یازدهم و دوازدهم ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سطح کشور مجهز به سیستم های مدرن آبیاری شده است.

به گزارش ایرنا ، علی مراد اکبری روز دوشنبه در بازدید از پروژه شبکه های آبیاری نوین در نخلستان های دشتستان افزود : سطح آبیاری شبکه های آبیاری مدرن حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار است که ۱۰۰ هزار هکتار آن در شبکه های مدرن و بقیه در اراضی سنتی است .
وی یادآورشد: عزم مسئولین وبهره برداران برای استفاده از طرح های نوین آبیاری از برنامه های مهم و جدی در کشور است .
اکبری گفت : پروژه شبکه های آبیاری نوین در حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی بخش سعدآباد دشتستان اجرا می شود که فاز نخست آن حدود ۲ هزار و ۴۰۰۰ هکتار شروع با پیشرفت فیزیکی پروژه ۳۷درصد در دست اجراست که براساس برنامه ریزی تا پایان نیمه اول سال ۹۸ بهره برداری می شود .
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت : این پروژه یکی از زیرساخت های آبیاری و سامانه های آبیاری نوین کشور است که بهره برداری از آن باعث ارتقای بهره وری و افزایش راندمان تولید خواهد شد .
اکبری بااشاره به اینکه منابع اعتباری این پروژه تامین شده است گفت: پس از اجرای شبکه فرعی در پایان نیمه اول سال ۹۸ شبکه های مدرن آن بصورت آبیاری قطره ای در نخیلات انجام خواهد شد.
وی افزود: اجرای این پروژه برنامه جدید و مدرن در کشور است که برای کل نخیلات استان در سطح ۳۴ هزار هکتار اجرا خواهد شد .
۷۲۱۳/۶۰۴۵

خبر جدید  جشن نوروزگاه در بوشهر برگزار شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب