12:48:04 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت ورود به بازار جهانی تولید جلبک
ضرورت ورود به بازار جهانی تولید جلبک
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حوزه تولید و صادرات جلبک به عنوان یک محصول با ارزش افزوده بالا در بازار جهانی مطرح است که باید از ظرفیت‌های کشور در این زمینه استفاده کرد.

ضرورت ورود به بازار جهانی تولید جلبکبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، دکتر مصطفی قانعی امروز در مراسم آغاز به کار نخستین نشست تخصصی جلبک؛ تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی، در دانشگاه خلیج فارس بوشهر، افزود: کشورمان از نظر داشتن ریزجلبکها و جلبکهای بزرگ، در بهترین شرایط قرار دارد و باید به سمت توسعه فناوریهای مرتبط با این حوزه برویم.

وی با بیان اینکه با توسعه استفاده از جلبک و ایجاد صنایع مرتبط با آن، بازاری به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در کشور شکل خواهد گرفت خاطرنشان کرد: نپرداختن به این مقوله، باعث شده صنایع مرتبط در کشور شکل نگیرند و ما به وارد کننده جلبک و فرآوردههای آن تبدیل شویم.

خبر جدید  شناسایی عامل قتل شهروند عالیشهری

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برای توسعه این حوزه نقشه راهی تهیه شده که در این نشست دو روزه با حضور متخصصان و صنعتگران به مشورت گذاشته میشود و پس از بررسی، نقشه راه آینده را بر اساس آن تدوین خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: این نقشه راه هم اقتصاد زیستی را شکل میدهد، هم اشتغال ایجاد میکند و هم باعث تولید فناوری جدید خواهد شد.

قانعی با تشریح اولویتهای این نقشه راه افزود: در مرحله نخست با توجه به زمینهای مستعد پرورشی که در ساحل خلیج فارس و مکران داریم، تغذیه آبزیان با جلبک باید گسترش یابد، تا آبزیان با هزینه کمتر و کیفیت بهتر پرورش یابند و مشکل تامین خوراک آنها نیز که یکی از مسائل اصلی پرورش دهندگان است برطرف شود.

خبر جدید  استاندار بوشهر با شهروندان تلفنی گفت وگو کرد

وی ادامه داد: مرحله دوم بحث استفاده از جلبک در صنایع غذایی به عنوان فرم دهنده است، که اکنون ما در این زمینه وارد کننده هستیم و محصولی مانند آگار را وارد میکنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: اکنون سه شرکت داخلی با سرمایه خودشان وارد میدان شده و برای تولید این محصول قرارداد بستهاند که تصمیم داریم با اتصال شرکتهای دانش بنیان تازه کار و استارتاپها به شرکتهای بزرگ، اقتصادی ۵۰۰ میلیون دلاری در این حوزه شکل بگیرد.

خبر جدید  پرداخت 64 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

نخستین نشست تخصصی جلبک؛ تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی امروز در سالن ابن سینا دانشگاه خلیج فارس بوشهر آغاز به کار کرده است.

در کنار این نشست، نمایشگاه تخصصی ویژه معرفی محصولات و شرکتهای فعال در حوزه جلبک با حضور ۱۴ شرکت دانش بنیان برپا شده است.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب