13:42:30 - دوشنبه 20 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی بوشهر نیازمند بازنگری است
طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی بوشهر نیازمند بازنگری است
بوشهر- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با هدف حفظ حقوق ساکنان محله های جنوبی شهر بوشهر طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی به بازنگری نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، کیوان هاشم زاده روز دوشنبه در حاشیه نشست شورای شهر بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: از نکته های برجسته این طرح این است که ساکنان محلات جنوبی شهر بوشهر با تراکم ۶۰ درصدی تنها قادر به ساخت ۲ طبقه هستند.
وی بیان کرد: چنانچه براساس پروتکل‌های موجود نیاز است که در شرایط اضطراری، زمینه تخلیه مردم از مناطق پیرامونی نیروگاه اتمی به سهولت انجام شود راه صحیح آن کاهش جمعیت نیست بلکه راه‌های خروجی این محله ها باید افزایش یابد.
هاشم زاده اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی مسئول به وظایف ذاتی خود در این بخش توجه نمی‌کنند و با محدود کردن هر نوع ساخت و ساز مردم را زیر فشار قرار می دهند.
وی گفت: برای افزایش راه های خروجی محله های جنوبی و تحقق پدافند غیرعامل توجه جدی به جاده سرتل- نیروگاه صورت گیرد زیرا از خواسته های جدی ساکنان این محله ها است.
هاشم زاده اظهار داشت: هم اکنون مردم نمی‌توانند از زمین خود در محلات جنوبی شهر بوشهر استفاده کنند و نباید در شرایط خاص اقتصادی برای احداث مسکن در زمین محل سکونت دارای محدودیت باشند.
وی تاکید کرد: به عنوان نماینده مردم بوشهر در شورای شهر از مسئولان استان و بویژه اعضای کمیسیون ماده پنج انتظار است به مساله ورود و از حقوق مردم دفاع کند.
عضو شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: با توجه به سابقه دیرینه بوشهری ها در حفاظت از این آب و خاک چنین برخوردهایی با آنان شایسته نیست و باید در آن تجدید نظر شود.
طرح تفصیلی جدید حریم سکونتگاه‌های واقع در فاصله ۷ تا ۱۰ کیلومتری نیروگاه اتمی بوشهر اسفندماه سال گذشته توسط دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید.
این طرح اوایل ماه جاری برای اجرا به شهرداری بندر بوشهر ابلاغ شده است.
براساس طرح تفصیلی نیروگاه اتمی بوشهر مساحت محدوده طرح ۸۸۸ هکتار و سکونتگاه های واقع در طرح شامل تنگک های اول و دوم و سوم، امامزاده ، ریشهر، رایانی و سرتل است.
با ابلاغ طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی به شهرداری بوشهر، ساکنان این محله ها با مراجعه به شهرداری می توانند اقدام به گرفتن پروانه های ساختمانی کنند.
براساس طرح تغییر در ضوابط شامل حداقل تفکیک از ۲۵۰، ۳۰۰ و ۳۵۰ متر بطور کل به ۲۴۰ متر کاهش یافته و تراکم مسکونی نیز از حدود ۷۰ درصد به ۱۲۰ درصد ( دو طبقه) رسیده است.
در طرح یاد شده سطح درصد اشغال نیز از ۳۵ ،۴۰ و ۴۵ همانند سایر نقاط شهر به ۶۰ درصد افزایش یافته است.
با تجدید نظر در طرح تفصیلی سکونتگاه های محله های جنوبی مساحت قسمت مسکونی نیز از ۱۸۹ هکتار به حدود ۳۲۰ هکتار افزایش یافته است.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  با کسانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قاطع می شود


منبع :: طرح تفصیلی حریم نیروگاه اتمی بوشهر نیازمند بازنگری است

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب