20:55:29 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علت اصلی مشکل آب در استان بوشهر عدم پیش‌بینی و اقدام به موقع بود
علت اصلی مشکل آب در استان بوشهر عدم پیش‌بینی و اقدام به موقع بود
بوشهر – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر علت اصلی مشکل آب در استان را عدم پیش‌بینی مناسب دانست و گفت: گردشگری به یک گفتمان عمومی در استان بوشهر تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده ظهر سه‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دیر اظهار داشت: بی تردید رفع مشکلات جز با همگرایی همه افراد و نهادها حاصل نمی‌شود.

وی ادامه داد: یکی از راه‌هایی که در بحث اشتغال و توسعه استان توانستیم به آن بپردازیم بحث گردشگری بود. پروژه توریستی بوشهر ۲۰۲۲ را با حضور وزیر کشور شروع کردیم که بتوانیم در یک دوره چهارساله همزمان با افتتاحیه جام جهانی قطر گردشگری داخلی و خارجی استان را با مرکزیت دیر پیوند دهیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: امروز بحث گردشگری به یک گفتمان عمومی در استان تبدیل شده است. زمان ماندن گردشگر و بحث توزیع سفر در نقاط مختلف استان از اتفاقات خوبی است که در حوزه گردشگری افتاده است.

روی اراضی ساحلی دیر حساسیت داریم

ستوده افزود: در حوزه معاونت عمرانی، ما روی اراضی ساحلی دیر حساسیت داریم. اعتقادمان این است که اگر قرار باشد صنعتی در ساحل ایجاد و شروع به فعالیت کند حداقل زمین به آن تعلق گیرد و اینکه ما را قانع سازد که در بحث اشتغال و درآمد پایدار شهرستان می‌تواند مؤثر باشد.

خبر جدید  موانع توسعه صادرات و واردات شهرستان تنگستان مرتفع شود

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر به مشکلات مطرح شده پرداخت و بیان داشت: مشکل اصلی آب در استان عدم پیش بینی و اقدام به موقع بود. فراموش کرده بودیم که ۹۰ درصد آب مصرفی استان از استان‌های همسایه تامی ن می‌شود. کم آبی در استان‌های همجوار و قطعی آب ما را آگاه ساخت.

وی با اشاره به اینکه هجمه‌هایی که به دولت هست منصفانه نیست گفت: قبل از این دولت دو مجوز ۱۰ هزار متر مکعبی برای آب شیرین کن در بوشهر و کنگان داشتیم که اقدام هم نشده بود. امروز بالای ۳۰ هزار متر مکعب آب در استان نمک زدایی و شیرین می‌شود و بالای ۱۵۰ هزار متر مکعب آب از طریق آب شیرین کن مجوز گرفته شده است.

خبر جدید  پروژه‌های حوزه آب استان بوشهر با فوریت عملیاتی و تکمیل شوند

ستوده افزود: راه اندازی این تأسیسات با وجود تحریم‌ها و هزینه‌ها زمان‌بر است لذا چندین راه حل مقطعی را تا آن زمان پیش گرفته‌ایم. یکی از بزرگترین مشکلات در کمبود آب، مدیریت آب است که بخشی از آن برمی گردد به شبکه آب و بخشی هم به عدم الگوی صحیح مصرف. این مواردی است که ما تلاش می‌کنیم برطرف شود.

مشکلات راه و حمل و نقل در دیر

ستوده در ادامه با پذیرش وجود مشکلات راه و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان دیر اظهار داشت: بزرگراه بوشهر دیر اولین پروژه‌ای بود که در جلسه نهاد پیش از سفر رئیس جمهور به استان همه بر آن اتفاق نظر داشتند.

خبر جدید  استاندار بوشهر: کارنامه دولت در این استان رضایت بخش است

وی در ادامه خطاب به شوراها خاطر نشان کرد: در بحث تبصره ۳ انتظار ما از شوراها این است که با مدیران آب استان و شهرستان همکاری کنند. این مساله کمک به مردم خواهد بود، این تبلیغ کار شماست لذا همراه با مدیران آب حرکت کنید.

ستوده گفت: در بحث گردشگری ما در دیر برنامه داریم. توقع من از شهرداران این است که از الان به فکر باشند. درصددیم استان را جزو شبکه گردشگری کشور در بحث تبلیغ هم قرار دهیم. می‌شود کار کرد، در دیری که ساحلی است و بهترین اقلیم را دارد می‌توان در حوزه گردشگری درآمد پایدار ایجاد کرد.

کد خبر ۴۶۳۸۲۴۹


منبع :: علت اصلی مشکل آب در استان بوشهر عدم پیش‌بینی و اقدام به موقع بود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب