11:11:31 - جمعه 15 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به‌زودی افتتاح می‌شود + فیلم
فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به‌زودی افتتاح می‌شود + فیلم
فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان کنگان با ظرفیت تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز افتتاح می‌شود.

فرهاد ایزدجو در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کنگان با بیان اینکه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی هفته آینده با حضور رئیسجمهور در کنگان افتتاح میشود اظهار داشت: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با توانمندی متخصصان داخلی ساخته شده که با این حجم کار به میزان ۵ میلیارد دلار با وجود مشکلات اقتصادی و تحریمها در دنیا کمتر مشابه دارد.

وی تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز رااز ظرفیت فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی دانست و افزود: در این فازها روزانه ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه ۱٫۵ میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان تولید میشود.

مجری فاز ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ارزش محصولات تولیدی این فازها را روزانه ۳۰ میلیون دلار دانست و افزود: پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ شامل چهار ردیف تصفیه گاز هر کدام به ظرفیت پالایش روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز است.

ایزدجو با بیان اینکه سیاست اقتصادی مقاومتی در فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی متبلور است خاطر نشان کرد: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی توسط متخصصان داخلی در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با چهار سکوی دریایی، ۳۸ حلقه چاه و سه خط لوله دریایی در خلیج فارس و در فاصله ۱۰۵ کیلومتری ساحل کنگان قرار دارد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب