13:17:57 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فشارخون ۲۵۰هزارنفر دربوشهر کنترل می شود
فشارخون ۲۵۰هزارنفر دربوشهر کنترل می شود
بوشهر- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از جمعیت ۵۲۰ هزار نفری بالای ۳۰ سال استان ۲۵۰ هزار نفر زیر پوشش طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قرار می گیرند.

عبدالمحمد خواجه ئیان روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در این استان برای افراد ۳۰ سال به بالا، بانوان باردار و بیماران کلیوی اجرا می شود.
وی بیان کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک کمپین بزرگ ملی و عمومی و مربوط به یک دستگاه نیست به همین دلیل همه دستگاه های اجرایی باید در این راستا گام بردارند.
خواجه ئیان اضافه کرد: بسیج اطلاع رسانی طرح ملی کنترل فشار خون از ۲۷اردیبهشت تا پایان ماه مبارک رمضان انجام و پس ازآن برای یک ماه در این استان اجرا می شود.
وی اضافه کرد: فشار خون از جمله بیماری های غیرواگیر است که مرگ و میر زیادی دارد و در زمان حاضر شیوع آن در کشور بالای ۲۰ درصد برآور شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: براساس بررسی ها از هر چهار نفر مبتلا به فشار خون سه نفر از بیماری خود بی اطلاع هستند به همین دلیل تلاش می شود با اجرای این طرح حساسیت لازم در ارتباط با این بیماری در جامعه به وجود آید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به عوارض بیماری فشار خون تلاش می شود آن دسته از افرادی که به این بیماری مبتلا هستند شناسایی و افرادی نیز که اطلاع دارند ولی اقدامی برای کنترل و درمان نکردند به سمت درمان موثر هدایت شوند.
وی اضافه کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در۸۷ مرکز بهداشتی، ۲۲۰ خانه بهداشت، بیمارستان ها و مراکز درمانی اجرا می شود.
خواجه ئیان یادآور شد: همچنین برای خدمات رسانی هرچه بهتر به مردم ۶۷ تیم سیار نیز در شهرستان ها فعال می شوند.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

خبر جدید  تمام محورهای ارتباطی استان بوشهر باز است


منبع :: فشارخون ۲۵۰هزارنفر دربوشهر کنترل می شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب