19:41:03 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فضای ماه مبارک رمضان برای احیا پرداخت زکات استفاده شود
فضای ماه مبارک رمضان برای احیا پرداخت زکات استفاده شود
امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم زکات در رفع مشکلات نیازمندان گفت: رسانه‌‌ها و ائمه جمعه در کنار فعالیت روحانیون از فضای ماه مبارک رمضان برای فرهنگ سازی و احیاء پرداخت زکات استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهرو به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه استان بوشهر، آیتالله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نخستین نشست شورای زکات استان بوشهر با تاکید بر فرهنگ سازی در زمینه پرداخت زکات اظهار داشت: زکات یک فریضه الهی است اما نباید حالت اجبار پیدا کند بلکه باید در این زمینه فرهنگ سازی شود .

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هفته نخست ماه رمضان با عنوان هفته زکات استان در نظر گرفته شود افزود:دراین هفته برنامهریزیهای لازم به منظور فرهنگ سازی زکات در جامعه انجام شود زیرا زکات فریضهای است که چرخه اقتصاد را روان میکند.

وی با تاکید بر توجه به هزینه کرد زکات وصولی بیان کرد:زکات فطره از دیگر مواردی است که اخذ آن راحت اما خرج آن مشکل است پس باید مواردی که زکات در آن راه هزینه میشود مشخص شود.

رئیس شورای زکات استان بوشهر با بیان اینکه در زمینه زکات مستحبی باید بیشتر کار شود گفت:افرادی برای جمع آوری زکات انتخاب شوند که اطلاعات لازم را داشته باشند تا سهم سادات از سهم غیر سادات تفکیک شود.

آیتالله صفایی بوشهری با تاکید بر نقش مهم دهیاران و شوراهای اسلامی در فرهنگ سازی پرداخت زکات افزود: دهیاران و شوراهای روستایی و شهری در عرصه فرهنگ سازی باید زمینه ساز احیاء این فرهنگ در شهرها و روستاها را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه استان بوشهر به اهمیت نقش رسانهها در ترویج فرهنگ پرداخت زکات پرداخت و تصریح کرد: رسانهها باید برای فرهنگ سازی در زمینه پرداخت زکات تلاش کنند چراکه فرهنگسازی نقش تعیین کنندهای در احیاء فرهنگ زکات دارد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه گندم کاران در پرداخت زکات نقش مهمی دارند خاطر نشان کرد: اکنون که برداشت گندم در استان آغاز شد فرهنگ سازی در پرداخت زکات تاثیرگذار است.

آیتالله صفایی بوشهری با بیان اینکه زکات چرخه اقتصاد را روان میکند خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در محل جمع آوری زکات در همان مکان هزینه و توزیع میشود در کاهش فقر و رفع محرومیت همان نقطه جمع آوری زکات، اثرگذار است.

وی با تاکید بر توجه به زکات مستحبی افزود: در فرهنگ سازی زکات مستحبی باید با یک برنامه ریزی جامع، به این مهم پرداخته شود.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب