آفتاب بوشهر » فعالیت سامانه بارشی تا فردا در جنوب استان بوشهر ادامه دارد
۱۹:۴۱:۴۰ - سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت سامانه بارشی تا فردا در جنوب استان بوشهر ادامه دارد
بوشهر – مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: فعالیت سامانه بارشی در قسمت‌های جنوبی استان بوشهر تا فردا ادامه دارد.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت سامانه بارشی در قسمت‌های جنوبی استان تا ابتدای وقت فردا است.

وی بیان کرد: طی این مدت، وقوع بارش‌های پراکنده باران به همراه وزش باد، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پدیده‌های غالب در این نواحی خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی ساعاتی از وقت فردا چهارشنبه و پنجشنبه در سطح استان، به صورت محلی و پراکنده با افزایش ابر وقوع بارش باران و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود مجدداً از روز جمعه با نفوذ تدریجی سامانه بارشی به نواحی غربی و جنوب غربی ایران، ناپایداری‌های جوی در این نواحی افزایش یابد.

شکوهی‌پور افزود: در ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد و عمدتاً در قسمت‌های جنوبی استان بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران به همراه رعدوبرق و و وزش تندباد و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ و در مناطق شمالی و مرکزی به تدریج کاهش ابر و از فردا در برخی نقاط وقوع پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی گاهی جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۲ تا ۳۸ گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ارتفاع موج دریا نیز در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ و از فردا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر و از فردا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

کد خبر ۴۵۸۰۳۹۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب