21:46:46 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مخالف برنامه‌های شاد نیستیم/ گسترش برنامه‌های فرهنگی در بردخون
مخالف برنامه‌های شاد نیستیم/ گسترش برنامه‌های فرهنگی در بردخون
بوشهر – امام جمعه بردخون با بیان اینکه مخالف برگزاری برنامه‌های شاد نیستیم، گفت: وظیفه معلمان ترویج و گسترش فرهنگ دینی در جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش بردخون اظهار داشت: معرفی کردن سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا نشانه عجز دشمن است زیرا در این ۴۰ سال به دلیل رشادت پاسداران امنیت کشور تقویت شده است.

امام جمعه بردخون افزود: سپاه نقشه شوم دشمن را در کشورهای اسلامی خنثی کرد و آنان با همه هزینه‌ها دست خالی و خفت بار خارج می‌شوند و آنان به عنوان دشمن مشترک ملت ایران به هیچ ایده و جناح رحم نمی‌کنند.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از تلاش معلمان و بیان اینکه مدیون همه معلمان هستیم، گفت: پیامبران و پیشوایان دینی بانیان بزرگ فرهنگ بوده‌اند چرا که وظیفه معلمان ترویج و گسترش فرهنگ دینی در جامعه و مبارزه با تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن است.

رکنی حسینی اضافه کرد: وظیفه معلمان تنها در عرصه آموزش نیست و مهم‌ترین و بالاترین رسالت فرهنگیان ترویج فرهنگ است که اگر بنا بر هزینه‌ای است باید در این راستا صورت گیرد.

امام جمعه بردخون اظهار کرد: برای مدرسه سازی و کارهای جنبی هزینه می‌شود اما در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلامی هزینه و اعتباری وجود ندارد و به این مهم توجه نمی‌شود و در شرایطی که دشمن می کوشد اسلام بدلی را به جای اسلام واقعی جایگزین کند و ائمه اطهار جان خود را برای حفظ اسلام نهادند امروز وظیفه متولیان فرهنگی معرفی فرهنگ دینی است.

وی ابراز داشت: برخی دین اسلام را عامل عقب ماندگی جامعه و افسردگی معرفی می‌کنند اما دین اسلام با شادی و نشاط مخالف نیست و بیان می‌کند که رفع فقر و محرومیت و ایجاد اشتغال و امنیت زمینه ساز نشاط در جامعه است زیرا نشاط موقت راه حل نیست و مردم نشاط پایدار می‌خواهند.

رکنی حسینی تصریح کرد: در ایام شعبانیه می‌توان بهترین برنامه‌های شاد اجرا کرد و نباید تنها به عید نوروز خلاصه شود و شادی را تنها در ارگ و ابزار موسیقی دانست و نباید فکر کنیم که نشاط اجتماعی در برنامه‌های شادی و ارگ و رقص و پایکوبی است که نمی‌دانیم این فرهنگ از کجا آمده است.

عضو شورای آموزش و پرورش ادامه داد: متولیان فرهنگی، آموزش و پرورش، شوراها، مساجد و شهرداری با برنامه ریزی در ایام شعبانیه برنامه‌ای منسجم و شاد بدون ارگ اجرا کنند و انتظار این است و نباید به مردم تلقی شود گروهی با شادی مردم مخالفند که این ظلم در حق اسلام است.

خبر جدید  مردم دلوار دارای کارنامه درخشان دو قرن حماسه و مقاومت هستند

وی گفت: در ایام عید نوروز شاهد بودیم برای اجرای یک برنامه در شهرستان چندین میلیون هزینه شده و تنها شادی مقطعی ایجاد شده و ادامه نیافته است پس هیچکس با برنامه شاد مخالف نیست و تلاش کنیم برنامه‌هایی را به عنوان شادی و نشاط به مردم معرفی کنیم و نباید دین اسلام را مخالف شادی مردم بدانیم.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه رسالت آموزش و پرورش شاید صحیح تبیین نشده، گفت: اگر هر کدام از فرهنگیان روزی یک دقیقه درباره اسلام و فرهنگ اسلامی سخن بگویند بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد و معلمان نباید تنها به درس خود بسنده کنند و برنامه‌های پرورشی در حاشیه قرار گیرد زیرا چنین رویه‌ای پاسخگوی شبیخون فرهنگی امروز نیست.

رکنی حسینی افزود: مدیون معلمانی هستیم که به ما درس تعلیم و تربیت و چگونه زیستن می‌دهند و اگر می‌خواهیم آسیب‌ها کاهش پیدا کند باید در این راستا حرکت کنیم و به سمتی برویم که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی الگو باشند که اگر پایه‌ها و ستون‌ها محکم باشد از دین اسلام قهر نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: والدین نیز نقش مهمی در تربیت بچه‌ها دارند و تلاش کنیم هماهنگی مدارس و اولیا بیشتر شود و برای پدران و مادران برنامه داشته باشیم چرا که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند به هدف برسد.

آموزش و پرورش محور هر توسعه‌ای است

علی اخلاقی بخشدار بردخون اظهار داشت: هر آنچه در آموزش و پرورش فعالیت شود در آینده نتیجه خواهد داد و هر توسعه‌ای که مردم از آن بهره ببرند باید محورش آموزش و پرورش باشد.

بخشدار بردخون افزود: معلم ماندگارترین واژه است که با دیروز و امروز و فردای دنیا همراه است و استوارترین کلمه در تربیت بشری بوده و هرگز به فراموشی نمی‌رود و در همه سینه‌ها حک خواهد شد.

وی با تجلیل از تلاش و مجاهدت معلمان اضافه کرد: معلمان در زمره ایثارگران هستند و در جامعه مقبولیت زیادی دارند پس برای تجلیل از معلمان همت کنیم و این فرهنگ را گسترش و همگانی کنیم زیرا معلمان انتظار هدیه مادی ندارند اما اجرای چنین برنامه‌هایی موجب ایجاد انگیزه در آنان می‌شود.

خبر جدید  فاز دوم اسکله بندر محمدعامری اجرا می‌شود

اخلاقی با بیان اینکه تجلیل از معلمان وظیفه‌ای همگانی است، ابراز داشت: اگر از یک معلم تکریم و تجلیل شود جامعه به سمت نهادینه کردن جایگاه معلم می‌رود و نقش معلمان بیشتر و بهتر تبیین می‌شود.

بخشدار بردخون از اجرای برنامه‌های ابتکاری بویژه همایش ریاضی سلام در منطقه تقدیر کرد و گفت: با مشارکت جمعی و استفاده از ایده‌های نو می‌توان به جایگاه واقعی دست یافت و زمینه تحقق اهداف تعلیم و تربیت را فراهم کرد.

شهردار بردخون نیز گفت: آموزش و پرورش را خانه خود می دانم و برای پیشرفت و تعالی آن، همه همت و تلاش خود را به کار می‌گیرم و بر این باورم که قدردان معلمان و سرمایه فرهنگی منطقه باشیم.

عبدالخالق قایدی افزود: باید جایگاه معلم در جامعه شناخته شود که شهرداری با استفاده و بهره مندی از ظرفیت فرهنگی بومی از مردم دعوت می‌گیرد تا قدردان معلمان باشند و تلاش‌ها و فعالیت‌های آنان را ببینند و تکریم و تجلیل کنند.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های عمران شهری برنامه‌ها بدون پیوست فرهنگی اجرا نمی‌شود و در این زمینه نیازمند مشارکت، همکاری و همفکری همه افکار و ایده‌ها هستیم.

قایدی ابراز داشت: تلاش کنیم به همدیگر یاری دهیم تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند و با صرفه جویی و استفاده مناسب از وسایل و فرصت‌های عمومی و بیت المال رضایتمندی عمومی ایجاد شود.

شهردار بردخون گفت: ضعف‌ها را بیان نمی‌کنیم تا باعث ناامیدی نشود و تلاش می‌کنیم کاری که تحویل می‌دهیم بهتر از قبل باشد و در توان از برنامه‌های اجرایی و علمی در منطقه حمایت می‌کنیم.

وی از انتصاب کارشناس فرهنگی در شهرداری خبر داد و اظهار کرد: برای اولین بار کارشناس فرهنگی در شهرداری بردخون منصوب می‌کنیم و از این پس شهرداری در برنامه‌های فرهنگی صاحب ایده و نظر خواهد بود.

دستگاه‌های دیگر از معلمان تجلیل کنند

ظهیر محمودی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون اظهار داشت: تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن سپاه اشتباه است و منجر به شکست می‌شود زیرا همه ملت از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و فرهنگیان نیز همراه با اقشار جامعه در کنار سپاه خواهد بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون افزود: معلم جایگاه ویژه ای دارد و ضروری است که نهادهای غیر آموزش و پرورش و دستگاه‌های دیگر از معلمان تجلیل کنند که در روستاها، دهیاران و در شهر شهرداری مجری کار شوند.

خبر جدید  مهار دو فقره آتش‌سوزی در گناوه/یک نفر مصدوم شد

وی با بیان اینکه معلمان در همه صحنه‌ها و عرصه‌های کار و تلاش حضور و مشارکت فعالانه دارند، اضافه کرد: فرهنگیان برای حمایت و کمک به سیل زدگان نقش اساسی دارند و در این روزها حضور پرشور آنان، نشان از این تعهد و دلسوزی است.

محمودی ابراز داشت: برای اولین بارهمایش علمی ریاضی سلام به صورت استانی و با حضور مسئوولان استان، شهرستان و بخش در بردخون به منظور آشنایی با درس ریاضی برگزار می‌شود که تاکنون دانش آموزان و فرهنگیان استان استقبال بی سابقه‌ای از این همایش داشته‌اند و آثار زیادی ارسال شده است.

دبیر شورای آموزش و پرورش منطقه بردخون ادامه داد: از چند ماه پیش تلاش شده تا مقدمات کار فراهم شود که انتظار است نهادهای بیرونی و دستگاه‌های اجرایی حمایت بیشتری از این همایش داشته باشند و در اجرای آن مشارکت و همکاری کنند.

وی گفت: حدود ۲۰۰ میلیون ریال برای اجرا و برگزاری این همایش نیاز است که انتظار داریم دستگاه‌ها و ادارات در کنار ما قرار بگیرند و از چنین برنامه‌هایی حمایت کنند.

دبیر برگزاری همایش استانی ریاضی سلام نیز گفت: این همایش برای اولین بار در استان و با حضور یکی از مؤلفان کتب درسی برگزار می‌شود که بردخون به عنوان میزبان و مجری همایش تلاش کرده و از ماه‌ها قبل کار را آغاز کرده است.

ظهیر محمودی افزود: فراخوان همایش بر اساس ۱۹ محور زده شد که تاکنون بیش از ۱۳۰۰ اثر از سراسر استان به دبیرخانه همایش رسیده که در قالب نمایشگاه برای بازدید عموم آماده می‌شود و هدف از آن شناساندن ریاضی به بچه‌ها و جامعه است.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم منطقه نیز گفت: ستاد از ابتدای دی سال گذشته کار خود را آغاز کرد که ضمن اطلاع رسانی به مدارس پرونده معلمان نمونه را جمع آوری نمود و پس از داوری افراد برتر را انتخاب کرد.

حسین اندایشگر افزود: در هفته معلم برنامه‌های متنوعی مانند مسابقات ورزشی فرهنگی، همایش بزرگ فرهنگیان، دیدار با خانواده‌های شهدا، عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تجلیل از معلمان نمونه و بازنشسته و دیدار با مسؤولان بخش اجرا می‌شود که انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی، شوراهای اسلامی، دهیاران و شهرداری در این همکاری کنند.

کد خبر ۴۵۸۷۵۰۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب