12:33:20 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون وزیر ارشاد در بوشهر: فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی از دل خلیج فارس برآمده است
معاون وزیر ارشاد در بوشهر: فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی از دل خلیج فارس برآمده است
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خلیج فارس برای همه ایرانیان در همه تاریخ یادآور خاطره‌ها و رشادت‌ها است گفت: فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی از دل خلیج فارس برآمده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،سید محمد مجتبی حسینی صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ روز ملی خلیج فارس در مدرسه فرزانگان بوشهربا بیان اینکه خلیج فارس برای همه ایرانیان در همه تاریخ یادآورخاطرهها و رشادتها است اظهارداشت: خلیج فارس سرآغاز حکایت پیروزی، دریچهای برای تبادل فرهنگ غنی ایرانی و دوستی و محبت به مانند رنگ آبی دریا است.

وی جایگاه آبراه خلیج فارس در ابعاد گوناگون را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: خلیج فارس بهانهای برای تجارت و کسب و کار نیست بلکه فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی از دل این مهم برآمده است.

حسینی با اشاره به اینکه دریای خلیج فارس با انجام هر جزر و مدش به ساحل و مردمانش نگاه میکند، افزود: همجواری با دریای خلیج فارس یک افتخار است که مردم بوشهر باید به این مهم ببالند.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر نقش مهم دانش آموزان در اعتلای نام خلیج فارس خاطرنشان کرد: شما دانش آموزان مایه مباهات و افتخار این سرزمین هستید پس باید در اعتلای تاریخ خلیج فارس تلاش مضاعف داشته باشند.

وی، خلیج فارس را سرآغاز حکایت سرافرازی و پیروزی ملت ایران ایران و خاطر نشان کرد: در عرصه خلیج فارس، برنامهها و فرهنگهای گوناگونی نهفته است که نام خلیج فارس در جهان متبلور شده است.

حسینی با تاکید بر حراست از نام و نشان خلیج فارس افزود: روز ملی خلیج فارس روزی است که باید به ایران و خلیج فارس و به بوشهر سلام کنیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب