20:52:47 - دوشنبه 11 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهارت آموزی کوتاه ترین راه برای اشتغال است
مهارت آموزی کوتاه ترین راه برای اشتغال است
بوشهر- ایرنا- مدیرمسابقات ملی وبین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورگفت:مهارت آموزی کوتاه ترین راه برای اشتغال و کسب درآمد است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا راز روز دوشنبه در اختتامیه نخستین دوره مسابقات ملی انیمیشن و موشن گرافیک در بوشهر افزود: نقش آموزش‌ های مهارتی درتحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری است و می توان با ارائه آموزش باکیفیت و برگزاری مسابقه های نوین مهارتی، زمینه تولید داخلی واشتغالزایی را به ارمغان آورد.
وی اضافه کرد: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال مهارت آموزی است و مهمترین رسالت سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای ارائه مهارت‌های مختلف برای افراد جویای کاراست که انتظار می‌رود مسئولان و والدین درسوق دادن جوانان جویای کاربه مراکزآموزش فنی وحرفه ای گام‌های موثرتری بردارند.
راز هدف اصلی برگزاری مسابقات آزاد مهارت را اشتغالزایی و پیوند نخبگان مهارتی با صنعت عنوان کرد و گفت: اگرافراد دارای مهارت درکشورنداشته باشیم، به طور قطع توسعه کشور دچار اختلال می شود و یکی ازارکان مهم توسعه هرکشور تعدادنیروی ماهراست.
وی تصریح کرد: اگربخواهیم تولیدعلم را تبدیل به ارزش اقتصادی کنیم وآثارآن را دراقتصاد کشور وجامعه ببینیم، نیاز به نیروی ماهرداریم و این با توسعه آموزش های مهارتی در جامعه میسر نمی شود.
مدیرمسابقات ملی وبین المللی مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای گفت: نزدیکترین راه به اشتغال، مهارت آموزی است وبیشترین افراد بیکارجامعه طبق آمارهای کشورافراد فاقد مهارت هستند وافرادی که مهارت دارند ازشانس بالایی برای داشتن شغل برخوردارند.
وی تاکیدکرد: بحث های مهارتی فارغ ازمسائل سیاسی، منطقه ای، قومیتی یک بحث ملی است که از نیازهای جامعه به حساب می آید و باید در تمامی جامعه ترویج شود.
نخستین دوره مسابقه انیمیشن و موشن گرافیک فنی و حرفه ای کشور از روز یکشنبه به مدت ۲ روز در بوشهر در حالی برگزاری است.
۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  شکل گیری بازار تکنولوژی درمحیط زیست بوشهر ضروری است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب