19:42:44 - شنبه 6 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مهار نشت نفت در نزدیکی جزیره خارگ
مهار نشت نفت در نزدیکی جزیره خارگ
نشت نفت در نزدیکی جزیره خارگ به صورت کامل مهار و پاکسازی شد.

کنترل نشت نفت در نزدیکی جزیره خارگبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر وجود آلودگی در ۱۵ مایلی جنوب غربی جزیره خارگ، بلافاصله هواپیمای جایروپلین برای پایش منطقه اعزام شد و همزمان دو یدک کش نیز به همراه شناور ناجی ٩ به محل اعزام شدند.

محمد قاسمی افزود: با رسیدن تیم های اعزامی به موقعیت اعلام شده بلافاصله عملیات لازم جهت رفع آلودگی صورت گرفت و پس از انجام عملیات بهمنظور بررسی بهتر منطقه جهت رفع آلودگی، دوباره پایش دوم توسط هواپیمای جایروپلین صورت گرفت.

خبر جدید  دستگیری سارقان میلیاردی طلا در بوشهر

وی تصریح کرد: این اولین عملیات پایش مقابله با آلودگی توسط هواپیمای جایروپلن خریداری شده توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان است که در ۵۰ مایلی از بندر بوشهر و در ۱۵ مایلی جنوب غربی جزیره خارگ با موفقیت انجام شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست جزیره خارگ نیز گفت: در این عملیات که با نظارت کارکنان این اداره انجام شد بعد از پیدا شدن محل نشت نفت، به منظور حفظ محیط زیست دریایی خلیج فارس بلافاصله سکوی ابوذر به صورت کامل از سرویس خارج، عملیات تولید و انتقال نفت متوقف و عملیات مهار و پاکسازی بوسیله شناور پیشرفته شروع شد.

خبر جدید  صنایع دستی هنرمندان بوشهر در 32 نقطه

مرتضی مخلوعی تصریح کرد: بعد از ۴۸ ساعت کار شبانه روزی در عمق ۵۱ متری، نشتی نفت به طور کامل مهار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این عملیات دو شناور از شرکت نفت فلات قاره و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اقدام به مهار لکههای نفتی و پاشش کامل مواد تجزیه کننده نفت کردند که خوشبختانه با توجه به عمق مناسب برای باکتری های تجزیه کننده نفت و همچنین تلاطم مناسب آب، لکه های نفتی به صورت کامل تجزیه و از ورود آن به ساحل جلوگیری شد.


منبع :: http://boushehr.iribnews.ir

خبر جدید  اجرای ۱۰ طرح زیربنایی معدنی
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب