21:15:52 - جمعه 31 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نمایندگان استان بوشهر سکوت خود را برای احقاق حق مردم بشکنند
نمایندگان استان بوشهر سکوت خود را برای احقاق حق مردم بشکنند
بوشهر – امام جمعه بردخون گفت: سه نماینده استان سکوت خود را برای احقاق حق مردم درباره حق آلایندگی بشکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه بردخون اظهار داشت: دین اسلام با مال و ثروت مخالف نیست بلکه با دنیاپرستی مخالف است زیرا افراد با ثروت خود گره انسان های گرفتار را باز می کنند.

امام جمعه بردخون به سالروز ارتحال امام راحل اشاره کرد و افزود: امام راحل مصداق کوثر است و خیر و برکات زیادی برای جامعه اسلامی به همراه داشت.

وی اضافه کرد: حضرت امام برکات زیادی نظیر احیای اسلام، اعاده روح عزت به مسلمین، تشکیل دولت اسلامی و حکومت بر دل ها داشت.

رکنی حسینی ابراز داشت: حضرت امام در مقابل دشمنان کوتاه نیامد و به تکلیف عمل کرد چون خداوند را محور زندگی قرار داد و با قدرت روحی و آرامش زیاد دشمنان را دچار وحشت کرد زیرا با خدا ارتباط داشت.

امام جمعه بردخون ادامه داد: وصیت نامه امام راحل باید در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود تا جوانان و نوجوانان با اندیشه های امام راحل آشنا شوند اما تاکنون عملی نشده است.

خطیب جمعه بردخون با اشاره به روز جهانی قدس گفت: روز قدس از یادگارهای امام راحل است و امسال به دلیل خباثت دشمنان بویژه آمریکا برای نابودی آرمان فلسطین، حضور مردم پرشورتر از همیشه است.

خبر جدید  حمایت مردم استان بوشهر در تحقق اهداف دولت تاثیر بزرگی دارد

وی با بیان اینکه وظیفه داریم از ملت فلسطین حمایت کنیم، افزود: ملت مظلوم فلسطین درس استقامت و پایداری را از ملت ما آموخته و آمریکا و آل سعود به اهداف شوم خود نمی رسند.

رکنی حسینی با تبریک انتخاب مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد ابراز داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری و تبعیت از ایشان تبعیت از امام راحل است.

امام جمعه بردخون اضافه کرد: برخی مسئولان عملکرد ضعیف خود را به مقام معظم رهبری ربط می دهند و بیان می کنند که اختیارات ما کم است اما اینگونه نیست.

خطیب جمعه بردخون با تأکید بر اینکه از ظاهر افراد نمی توان به مشکلات آنان پی برد، گفت: انتظار است مسؤولان در رسانه ملی حاضر شوند و به مردم گزارش دهند و با مردم صداقت داشته باشند چرا که طرح برخی مسایل نمک بر زخم مردم است.

نباید اجازه دهیم استان های دیگر حق ما را ببرند

رکنی حسینی با اشازه به موضوع حذف حق آلایندگی شهرستان های دیر و کنگان گفت: بر اساس تصمیم محیط زیست حق آلایندگی دیر و کنگان را حذف کرده اند و بجای آن به مهر و لامرد داده می شود.

خبر جدید  کشف 8 فقره سرقت سیم و کابل برق در بوشهر

وی افزود: تاکنون واکنش های زیادی بین مردم و مسئولان استان داشته ایم و بنده اولین اعتراض کننده به این وضعیت در خطبه های نماز هفته قبل بوده ام.

خطیب جمعه بردخون اضافه کرد: به غیر از نماینده جنوب استان، سه نماینده دیگر استان روزه سکوت گرفته اند و یک کلمه درباره این موضوع سخن نگفته اند.

وی گفت: سه نماینده استان سکوت خود را نسبت به موضوع حق آلایندگی بشکنند زیرا استان بوشهر مانند ناموس ما است و نباید اجازه دهیم استان های دیگر حق ما را ببرند.

خطیب جمعه بردخون بیان کرد: مهر و لامرد و پارسیان چه حقی نسبت به استان بوشهر دارند که اگر نسبت به موضوع بی تفاوت باشیم ممکن است ادعای مالکیت عسلویه کنند و اگر تسلیم خواسته ها شدیم باید همه ادعاهای آنان را بپذیریم.

وی نمایندگان استان را به ابوالفضل قسم داد که سکوت خود را بشکنند و افزود: این سکوت بویژه از طرف نمایندگان مجلس ظلم بزرگی به مردم است که مردم نباید قربانی شوند.

خبر جدید  شناسایی بیمار مبتلا به نقص ایمنی با تلاش پزشک بوشهری

امام جمعه بردخون اضافه کرد: مجمع نمایندگان استان با هم حرکت کنند و از منافع استان دفاع کنند زیرا بحث استانی است و حق آلایندگی حق مردم جنوب استان است.

رکنی حسینی با بیان اینکه سکوت کنندگان باید در پیشگاه ملت و تاریخ پاسخگو باشند، تأکید کرد: عده ای در مهر و لامرد پا را از گلیم خود درازتر کرده اند که بدانید هرگز به خواسته خود نخواهند رسید.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جمعه کازرون به مسؤولان امنیتی و شورای سیاستگزاری توصیه کرد تا نگذاریم چنین چهره ها و اشخاص بزرگ را از دست دهیم.

پس از پایان نماز مردم روزه دار بردخون تا بوستان شهدای گمنام راهپیمایی کردند و با شعارها و مشت های کوبنده تلاش های دشمنان را در برابر مردم فلسطین محکوم کردند.

کد خبر ۴۶۳۰۲۹۸


منبع :: نمایندگان استان بوشهر سکوت خود را برای احقاق حق مردم بشکنند

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب