12:49:01 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق می‌شود
نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق می‌شود
بوشهر – مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات نیمه‌اساسی و تعویض سوخت نیروگاه گفت: نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین غفاری پیش از ظهر یکشنبه در شورای پدافند غیرعامل بوشهر اظهار داشت: فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر از هفتم اسفندماه سال قبل به منظور تعمیرات نیمه‌اساسی و تعویض یک‌سوم سوخت متوقف شد.

وی با اشاره به انجام موفقیت‌آمیز عملیات تعمیرات نیمه‌اساسی و تعویض یک‌سوم سوخت این نیروگاه بیان کرد: با پایان این عملیات، نیروگاه اتمی بوشهر از فردا وارد مدار تولید برق می‌شود.

خبر جدید  انقلاب اسلامی مکتب بی هویتی را از خود کنار زد

تولید ۷.۳ میلیارد کیلووات ساعت برق

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به تزریق برق تولیدی این نیروگاه به شبکه برق سراسری افزود: سال گذشته در این نیروگاه ۷.۲ میلیارد کیلووات‌ساعت برق تولید شد.

وی با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر ۶.۶ میلیارد کیلووات‌ساعت تحویل شبکه برق سراسری داده است، اضافه کرد: نیروگاه اتمی بوشهر امسال برای ۲۹۸ شبانه‌روز فعالیت مؤثر برنامه‌ریزی شده است که ۷.۳ میلیارد کیلووات‌ساعت برق را تولید می‌کند.

خبر جدید  کاهش استفاده از ماسک در دشتی/ مردم به پروتکل‌ها پایبند باشند

برگزاری رزمایش پرتوی

غفاری خاطرنشان کرد: از برنامه‌های امسال برگزاری رزمایش پرتوی در نیروگاه هسته‌ای بوشهر و مناطق اطراف آن است که همه امکانات لازم برای تمرین سناریوی رزمایش پرتوی در بوشهر مهیا است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به آمادگی اعضای قرارگاه پرتوی برای برگزاری این رزمایش، ادامه داد: رزمایش پرتوی در راستای افزایش آمادگی‌ها برای مقابله با حوادث و شرایط مختلف طراحی شده است.

خبر جدید  حمایت مردم استان بوشهر در تحقق اهداف دولت تاثیر بزرگی دارد

وی گفت: نیروگاه اتمی بوشهر از ایمنی بالایی در ابعاد گوناگون برخوردار است که آمادگی برای پاسخگویی به حوادث گوناگون بر اساس استانداردهای آژانس بین‌المللی هسته‌ای امری مهم و ضروری است.

کد خبر ۴۶۰۲۴۲۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب