13:06:02 - جمعه 24 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنر بستری مناسب برای گسترش فرهنگ دینی است
هنر بستری مناسب برای گسترش فرهنگ دینی است
بوشهر-ایرنا- معاون قرآن وعترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی بوشهر گفت: هنر نیرویی است ارزشمند که می توان آن را به استخدام اندیشه ها و اهداف عالی انسانی و نشر معارف اسلامی و گسترش عدالت اجتماعی درآورد.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا عالی پور در جشنواره مناجات خوانی در شهر شنبه شهرستان دشتی افزود: هنر مرتبط با دین و برخاسته از آن دارای دو وجه قدسی و دینی است.
وی ادامه داد: هنر قدسی هنری است که به صورت مستقیم و بلاواسطه از ارزشهای دینی سرچشمه گرفته و برای آئینهای دینی مورد استفاده قرار میگیرد.
عالی پور اضافه کرد: دین بطور عام با همه هنرها نسبت داشته، از آنها بهره گرفته، به آنها غنا بخشیده و در اصلاح و تصفیه و تکامل شان ایفای نقش نموده است.
وی تصریح کرد: در جامعه دینی مقوله هنر از موثرترین و بهترین ابزارها جهت ارائه حقایق و معارف دین به شمار می آید.
عالی پور اظهارداشت: ماه رمضان در ایران آداب و رسوم خاصی دارد که آن را از سایر اوقات سال متمایز می کند.
وی خاطر نشان کرد: مناجات خوانی به شکل یک هنر ساختار و پیشینه ای طولانی، جدی و قابل تامل دارد که در طول تاریخ با تحولات و تغییرات فراوانی رو به رو بوده است.
وی بیان کرد: یکی از وجوه تمایز مناجات‌سرایی ادب ایرانی با دیگر کشورها و حتی کشورهای همجوار ، زیبایی بیان در قالب موسیقایی آن است.
در این جشنواره سید بهرام جعفری، اسماعیل فقیه و حمید جافریان حائز رتبه های اول تا سوم و سید اسماعیل لطیفی، تاج میر صابری و علی حیدری به عنوان نفرات برگزیده تجلیل شدند.
شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
۷۲۰۶/۶۰۴۵

خبر جدید  آئین معنوی اعتکاف در 180 مسجد استان بوشهر برگزار می شود


منبع :: هنر بستری مناسب برای گسترش فرهنگ دینی است

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب