آفتاب بوشهر » هنر شاکله اصلی نظام فرهنگی است
۱۳:۲۶:۱۳ - چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هنر شاکله اصلی نظام فرهنگی است
بوشهر- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنر شاکله اصلی نظام فرهنگی است که با هدف اثرگذاری برعواطف و احساسات و یا به ‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شود.

به گزارش ایرنا، فاطمه کرم پور روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از موسسه فرتوگران لیان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: هنرمند باید در تولید اثر هنری خود نگاه ویژه به جذابیت داشته باشد زیرا این مهم تاثیر زیادی بر ماندگاری اثر تولیده شده دارد.
وی بیان کرد: عشق و علاقه مهمترین اصل برای فعالیت درحوزه فرهنگ و هنر است و برای حل مشکلات در این حوزه باید این مهم را مدنظر داشت.
کرم پور با اشاره به ضرورت وجود ذوق در هنر عکاسی اظهارداشت: به دلیل اینکه یک عکس در سالیان بعد به عنوان سند و تاریخ یک منطقه به حساب می آید باید عکاس با ذوق خود جلوه زیبایی را در اثر خود خلق کند.
وی در ارتباط با نقش موسسه های فرهنگی هنری بیان کرد: این موسسه ها به عنوان بازوان اصلی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در اجرای فعالیت ها محسوب می شود و نقش موثری در کشف استعدادهای جوان و نوجوان در بخش های مختلف ایفا می کنند.
کرم پور اظهارداشت: موسسه های فرهنگی هنری در کنار آموزش یک حرفه، مکان خوبی برای پر کردن اوقات فراغت و فضایی مناسب در جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی است.
وی گفت: این موسسه ها با توجه به کارکرد مطلوب خود نقش بی بدیلی در توسعه زمینه های مختلف جامعه دارند.
کرم پور افزود: تعامل و هم افزایی موسسه ها و انجمن های فرهنگی و هنری با یکدیگر برای ارتقای سطح فرهنگ و هنر ضرورت دارد.
محمد یوسفی مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری فرتوگران لیان بوشهر به بیان توضیحی پیرامون تاریخچه و نحوه فعالیت موسسه پرداخت.
موسسه فرهنگی هنری فرتورگران لیان با هدف ارتقا سطح کیفی و کمی آموزش عکاسی با نگاهی ویژه از لحاظ علمی و هنری، توسعه، ترویج و گسترش فرهنگ و هنر عکاسی، برگزاری دوره‌های آموزشی، مشارکت و همکاری در برپایی همایش‌ها، گردهمایی‌ها، نمایشگاه ها و جشنواره‌های فرهنگی هنری از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.
این موسسه همچنین در بخش هایی همچون کارگاه های تخصصی عکاسی، گالری نمایش عکس، آتلیه آموزشی، کتابخانه تخصصی عکاسی و کافه عکس برای نشست‌های عکاسانه فعالیت دارد.
۶۰۴۳/۷۲۱۲


منبع :: هنر شاکله اصلی نظام فرهنگی است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب