آفتاب بوشهر » هواشناسی نسبت به وقوع سیل در استان بوشهر هشدار داد
۲۰:۱۷:۲۶ - جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هواشناسی نسبت به وقوع سیل در استان بوشهر هشدار داد
بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به افزایش و تقویت ناپایداری های جوی و تشدید بارش ها در ساعت هایی از روز شنبه نسبت به وقوع سیل در مناطق مرکزی و جنوبی این استان هشدار داد.

پیام مساعدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان به ویژه در شهرستانهای دیر، کنگان، عسلویه و جم و بخش هایی از شهرستانهای تنگستان، دشتی و بوشهر هشدار داده می شود.
وی بیان کرد: همچنین نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق های شدید، افزایش ناگهانی ارتفاع موجب دریا در برخی ساعت ها و گاهی ریزش تگرگ در برخی نقاط جنوبی و مرکزی استان هشدار داده می شود.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا تمام ابری و در برخی ساعت ها رگبار باران، رعد وبرق، احتمال وزش تندباد لحظه ای، گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.
مساعدی اظهار داشت: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ و در هنگام وزش تندباد بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
وی گفت: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه ای تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.
مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر مد اول دریا ساعت ۰۲:۱۵، جزر اول دریا ساعت ۰۵:۲۲، مد دوم دریا ساعت ۱۳:۰۲ و جزر دوم دریا ساعت ۲۱:۴۹ خواهد بود.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب