2:21:16 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود ۷۸ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان بوشهر
وجود ۷۸ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان بوشهر
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با اعلام اینکه تعداد ورزشکاران سازمان یافته یکی از شاخصه‌های ارزیابی سطح ورزش است، از وجود ۷۸ هزار ورزشکار سازمان یافته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد بهروزیانفرد بعدازظهر امروز در جمع مسئولان دستگاههای اجرایی بوشهریکی از اولویتهای استان را توجه به ورزش همگانی دانست و اظهار داشت: اگر بخواهیم جامعه با نشاط داشته باشیم راهی بهجزتوسعه ورزش همگانی نیست.

وی افزود: در این زمینه سایر دستگاههای اجرایی استان بوشهر از جمله آموزش پرورش ، دانشگاهها، شهرداریها و دهیاران یاری رسان اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از وجودوجود ۷۸ هزار ورزشکار سازمان یافته در استان بوشهر خبر دادو بیان کرد:در بعد ورزش قهرمانی نزدیک ۷۸ هزار ورزشکاران سازمان یافته در ۴۵ هیئتورزشی استان و ۳۸۰ هیئتشهرستانی و ۷۳۰ باشگاه ورزشی در سطح استان فعالیت میکند.

بهروزیانفرد افزود:جایگاه ورزش استان بین ۳۱ استان کشور در جایگاه ۱ تا ۱۵ کشور و دربعضی از رشتههای ورزشی بین اول تا سوم کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکهدر بعد قهرمانی هم اکنون ورزشکاران ۲۸ رشته ورزشی استان عضو ثابت تیمهای ملی هستند.گفت: تا پیش از این ورزش استان به دنبال مدالهای کشوری بود ولی هم اکنون به دنبال افزایش مدالهای کشوری جهانی ، آسیایی و بینالمللی هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر به بخش زیر ساختهای ورزش استان اشاره و تصریح کرد: با توجه به افزایش سرانه استان تا پیش از دولت تدبیر و امید از ۶۴ صدم متر مربع به ۱٫۱۴ مترمربع آمادگی میزبانی ۱۵ رشته بین المللی در رشته آبی و ساحلی و سایر رشته داریم.

بهروزیان فرد تصریح کرد:در روستایهای بالای ۵۰۰ نفر نیز فضای ورزشی ایجاد و بیش از ۴۰ خانه روستایی نیز در سطح استان برای توسعه ورزش همگانی برای بانوان روستایی فراهم شده است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب