20:15:46 - پنج‌شنبه 4 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پارس جنوبی نماد توانمندی مهندسی کشور است
پارس جنوبی نماد توانمندی مهندسی کشور است
بوشهر- ایرنا- عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: پارس جنوبی نماد توانمندی‌های مهندسی کشور و تبلور غرور ملی ایرانیان است.

به گزارش ایرنا، سردار رستم قاسمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از فازهای ۲۲تا ۲۴ پارس جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: روزهایی که تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد غربی‌ها می‌خواستند پروژه‌های پارس جنوبی متوقف شود اما با یاری پروردگار طرح ها متوقف نشد و امروز شاهد تکمیل بیشتر فازهای پارس جنوبی هستیم که این موضوع نشانگر توانمندی صنعت ایران است.
وی اضافه کرد: در سفر مقام معظم رهبری به عسلویه در سال ۱۳۹۰ ایشان تصمیم‌هایی گرفتند و امروز با توجه به آن تصمیم‌ها و توصیه‌ها شاهد برداشت حداکثری از پارس جنوبی هستیم.
قاسمی ادامه داد: ناحیه۲ پارس جنوبی درست در زمانی شروع شد که رئیس جمهوری وقت آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های فلج کننده علیه ایران شروع می‌شود و بسیاری از امکانات و تجهیزاتی که قرار بود از خارج از کشور به ایران بیاید ایکوت شد اما با این وجود همه این فازها توسط ایرانیان ساخته شد.
عضو شورای مشورتی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: در شرایط کنونی می‌توان گفت امروز ما در صنعت نفت وابستگی بسیار کم به کشورهای دیگر داریم و در برخی حوزه‌ها نیز هیچگونه وابستگی نداریم.
قاسمی یادآور شد: این مهم حاصل تلاش و زحمات جوانان ایرانی است که دولت‌های مختلف در آن نقش داشته‌اند.
وی بیان کرد: تحریم‌ها ظلم بزرگ به مردم ایران است و غربی‌ها قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارند.
قاسمی افزود: حتی در مواردی همچون دارو و غذا هم که می‌گویند ایران تحریم نیست دروغ می‌گویند.
وی ادامه داد: با وجود این تحریم‌ها، همه جوانان ایرانی و صنعت‌گران و مهندسان کشورمان توانستند تهدیدهای تحریم را تبدیل به فرصت کنند و پارس جنوبی امروز نتیجه این اقدام و تصمیم هاست.
قاسمی گفت: ایران کشور جوانی است و توانمندی و هوش استعداد ایرانی‌ها در دنیا زبانزد است.
وی گفت: امروزه بخش بزرگی از پارس جنوبی که نتیجه توانمندی ایرانیان و مهندسان ایرانی است و در شرکت‌های دانش بنیان و عرصه‌های مختلف این توانمندی و استعداد به عینه دیده می‌شود.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  کاوشگر خلیج فارس بوشهر را به مقصد اروندرود ترک کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب