12:36:41 - پنج‌شنبه 9 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنج هزار حامی ایتام دراستان بوشهر جذب می شوند
پنج هزار حامی ایتام دراستان بوشهر جذب می شوند
بوشهر- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: برای توسعه طرح اکرام و حمایت از فرزندان یتیم و محسنین دراین استان امسال پنج هزار حامی جذب می شود.

به گزارش ایرنا، احمد لطفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر از ۶ هزار فرزند یتیم و محسنین در استان بوشهر یکهزار و۵۰۰ نفر بدون حامی هستند.
وی بیان کرد: حامیان این استان سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ریال به فرزندان یتیم و محسنین در قالب طرح اکرام کمک کردند.
لطفی اضافه کرد: در زمان حاضر میزان دریافتی ایتام در استان بوشهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است که تلاش می شود این میزان پرداختی با کمک حامیان افزایش یابد.
وی یادآور شد: رشد کاری اداره کل کمیته امداد استان بوشهر در بخش طرح اکرام ایتام ۱۵۷ درصد است و این استان رتبه نخست کشور در این حوزه معرفی شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: برپایی سفره های ساده افطاری در محله های کم برخوردار و ضعیف با حضور خیران، تهیه یک وعده غذای گرم برای نیازمندان و محرومان و طرح همنشینی با ولی نعمتان با هدف سرکشی از خانواده های نیازمند با حضور مسئولان و خیران از جمله برنامه های این نهاد حمایتی در ماه مبارک رمضان است.
وی یادآور شد: افزون براین امسال به ارزش ۲ میلیون ریال سبد کالا برای خانواده های زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر توزیع می شود.
لطفی اضافه کرد: در این ارتباط از ۲۸ هزار خانواده مستمری بگیر زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر ۶۰ درصد معادل ۱۴ هزار خانواده از بسته های حمایتی برخوردار می شوند.
وی گفت: برای ترویج فرهنگ زکات در استان بوشهر هفته نخست ماه مبارک رمضان به عنوان هفته ترویج فرهنگ زکات در استان بوشهر نام گذاری شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهرافزود: میزان زکات در این استان از ۵۰ میلیون ریال در سال ۱۳۸۳ به ۵۵ میلیارد ریال در سال ۹۷ رسیده است.
وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت خوب برداشت گندم و خرما برنامه ریزی برای جمع آوی زکات در سال جاری ۷۰ میلیارد ریال است که تلاش می شود با برنامه ریزی این برنامه اجرا شود.
لطفی یادآور شد: ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده برای فقر زدایی و توانمندسازی نیازمندان، تامین مسکن، اشتغال، تامین جهیزیه، کمک به دانش آموزان و دانشجویان، بیماران صعب العلاج و معیشت خانواده ها و ۴۰ درصد برای اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.
وی ادامه داد: تلاش می شود با فرهنگ سازی مناسب از پرداخت سنتی و متفرقه زکات جلوگیری و با هم افزایی مناسب جذب و هزینه شود.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: منابع زکات تنها برای کمک به توانمندسازی نیازمندان و اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.
وی یادآور شد: ۲۵۰ پروژه عام المنفعه از محل زکات جمع آوری شده در مناطقی که زکات دریافت شده اجرا شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳

خبر جدید  مشکلات اشتغال بومیان جزیره خارگ رفع شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب