آفتاب بوشهر » پنج هزار حامی ایتام دراستان بوشهر جذب می شوند
۱۲:۳۶:۴۱ - پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنج هزار حامی ایتام دراستان بوشهر جذب می شوند
بوشهر- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: برای توسعه طرح اکرام و حمایت از فرزندان یتیم و محسنین دراین استان امسال پنج هزار حامی جذب می شود.

به گزارش ایرنا، احمد لطفی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر از ۶ هزار فرزند یتیم و محسنین در استان بوشهر یکهزار و۵۰۰ نفر بدون حامی هستند.
وی بیان کرد: حامیان این استان سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ریال به فرزندان یتیم و محسنین در قالب طرح اکرام کمک کردند.
لطفی اضافه کرد: در زمان حاضر میزان دریافتی ایتام در استان بوشهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال است که تلاش می شود این میزان پرداختی با کمک حامیان افزایش یابد.
وی یادآور شد: رشد کاری اداره کل کمیته امداد استان بوشهر در بخش طرح اکرام ایتام ۱۵۷ درصد است و این استان رتبه نخست کشور در این حوزه معرفی شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: برپایی سفره های ساده افطاری در محله های کم برخوردار و ضعیف با حضور خیران، تهیه یک وعده غذای گرم برای نیازمندان و محرومان و طرح همنشینی با ولی نعمتان با هدف سرکشی از خانواده های نیازمند با حضور مسئولان و خیران از جمله برنامه های این نهاد حمایتی در ماه مبارک رمضان است.
وی یادآور شد: افزون براین امسال به ارزش ۲ میلیون ریال سبد کالا برای خانواده های زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر توزیع می شود.
لطفی اضافه کرد: در این ارتباط از ۲۸ هزار خانواده مستمری بگیر زیر پوشش کمیته امداد استان بوشهر ۶۰ درصد معادل ۱۴ هزار خانواده از بسته های حمایتی برخوردار می شوند.
وی گفت: برای ترویج فرهنگ زکات در استان بوشهر هفته نخست ماه مبارک رمضان به عنوان هفته ترویج فرهنگ زکات در استان بوشهر نام گذاری شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهرافزود: میزان زکات در این استان از ۵۰ میلیون ریال در سال ۱۳۸۳ به ۵۵ میلیارد ریال در سال ۹۷ رسیده است.
وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت خوب برداشت گندم و خرما برنامه ریزی برای جمع آوی زکات در سال جاری ۷۰ میلیارد ریال است که تلاش می شود با برنامه ریزی این برنامه اجرا شود.
لطفی یادآور شد: ۶۰ درصد زکات جمع آوری شده برای فقر زدایی و توانمندسازی نیازمندان، تامین مسکن، اشتغال، تامین جهیزیه، کمک به دانش آموزان و دانشجویان، بیماران صعب العلاج و معیشت خانواده ها و ۴۰ درصد برای اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.
وی ادامه داد: تلاش می شود با فرهنگ سازی مناسب از پرداخت سنتی و متفرقه زکات جلوگیری و با هم افزایی مناسب جذب و هزینه شود.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تاکید کرد: منابع زکات تنها برای کمک به توانمندسازی نیازمندان و اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه می شود.
وی یادآور شد: ۲۵۰ پروژه عام المنفعه از محل زکات جمع آوری شده در مناطقی که زکات دریافت شده اجرا شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب