3:26:57 - دوشنبه 18 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش بینی اعتبار ۱۵۰۰ میلیاردی برای طرح های بوشهر
پیش بینی اعتبار ۱۵۰۰ میلیاردی برای طرح های بوشهر
بوشهر- رئیس جمهور کشورمان از پیش بینی اعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی برای طرح های مختلف استان بوشهر در جریان سفر روز یکشنبه خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن روحانی یکشنبه شب در نشست با خبرنگاران در عسلویه اظهار داشت: با راه اندازی هر صنعت در هر استان کل کشور هزینه می‌دهد نه تنها استانی که میزبان آن صنایع را دارد اما تلاش می‌کنیم تا آنجایی که قانون به ما اجازه می‌دهد در رفع مشکلات موجود در استان بوشهر تلاش کنیم.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه دولت چه تدابیری برای کاهش کمبود آب و برق به ویژه در مناطق گرمسیر دارد، بیان کرد: ما تلاش می‌کنیم که آب و برق مورد نیاز مصرفی مردم تأمین شوند.

وی در ادامه افزود: اما مردم نیز باید در بهینه مصرف کردن منابع نیز توجه داشته باشند که رسانه‌ها نقش مؤثری در گسترش و فرهنگ سازی مصرف بهینه دارند.

خبر جدید  فرسودگی خطوط آبرسانی از مهمترین چالش‌ها در استان بوشهر است

روحانی تصریح کرد: آمار سال‌های اخیر در برخی کشورها بیانگر کاهش ۱.۳ درصدی مصرف آب و برق است و در همین زمان در کشور ما مصارف به ۱.۶ دهم درصد افزایش یافته است.

رئیس جمهور بیان کرد: در استان بوشهر شاهد و هماهنگی و برادری بین مقامات اجرایی و دستگاه‌های قضائی و مقننه و نیروهای مسلح است که این هماهنگی برای ما بسیار ارزشمند است

وی عنوان کرد: امروز ۴ فاز پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید که باعث می‌شود تا تولید روزانه گاز روزانه به میزان ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزایش یابد.

روحانی خاطر نشان کرد: در این سفر طرح‌های بسیار خوبی آغاز شد که با اعتبار بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان اجرا و یا به بهره‌برداری رسید که می‌تواند زمینه توسعه پیشرفت استان را در بخش‌های مختلف فراهم سازد.

خبر جدید  روز جهانی قدس نمادی برای مبارزات ضد صهیونیستی است

رئیس جمهور عنوان کرد: در ارتباط با طرح‌های آب استان بوشهر امروز ساخت آب شیرین کن در استان بوشهر آغاز شد که می‌تواند زمینه را برای تولید بیشتر آب در این استان فراهم کنند و بخشی از مشکلات آب استان بوشهر را کاهش دهد.

وی گفت: برای تولید آب از طریق شیرین سازی آب دریا هزینه‌های بسیار زیادی می‌شود و قیمت تمام شده هر متر مکعب آب حدود ۵ هزار تومان است ولی در مشترکان بین حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ تومان ارائه می‌کنیم که دولت باید یارانه بسیار زیادی را در این پرداخت کند.

خبر جدید  رئیس جمهور ۲۶ اسفند به استان بوشهر سفرمی‌کند/دیدار مردمی در کنگان

روحانی از کنترل آلایندگی‌های پارس جنوبی خبر داد و اضافه کرد: باید در پارس جنوبی با اتخاذ تدابیر مناسب زمینه برای کاهش آلایندگی‌ها فراهم شود تا شاهد بهبود شاخص‌های زیست‌محیطی در این منطقه باشیم.

رئیس جمهور افزود: مردم استان بوشهر باید از ظرفیت‌ها و صنایعی که در این استان وجود دارد بهره مند شوند و باید کاری کنیم که این اصل در همه صنایع مراعات شود استان بوشهر صنایع بزرگی دارد که از استان جدا نیستند باید استان از آن بهره‌مند شود.

کد خبر ۴۵۷۰۷۸۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب