14:23:52 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چاه شماره ۱۳ میدان نرگسی به تولید رسید
چاه شماره ۱۳ میدان نرگسی به تولید رسید
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: چاه شماره ۱۳ میدان نرگسی در قالب «طرح توسعه ۲۸ مخزن» به تولید رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از به تولید رسیدن چاه ۱۳ میدان نرگسی خبر داد و افزود: این چاه در قالب «طرح توسعه ۲۸ مخزن» حفاری و پس از تکمیل در سازند سروک و اسیدکاری حفره باز، امکان برداشت نفت از مخزن بنگستان میدان با دِبی تقریبی ۳ هزار بشکه فشار سرچاهی ۱۶۰۰ پام فراهم شده است.

خبر جدید  مشارکت ۱۹۵ میلیارد ریالی خیرین بوشهری در طرح «آجر به آجر»

او با بیان اینکه مخزن آسماری – جهرم میدان نرگسی در سال ۱۳۵۳ با حفر چاه شماره یک کشف شد و از سال ۱۳۷۶ به بهره‌برداری رسید، ادامه داد: به منظور بررسی دقیق امکان تولید از مخزن بنگستان میدان نرگسی، موقعیت شرق ۰۱۵ شمال در سال ۹۶ ارائه و به تازگی به عنوان چاه نرگسی-۱۳ در قالب طرح توسعه ۲۸ مخزن در دستور کار حفاری قرار گرفت.

خبر جدید  برخورد خشن مامور شهرداری آبدان با کودک دستفروش

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب عنوان کرد: پیش از این تنها از مخزن آسماری – جهرم میدان نرگسی نفت برداشت می‌شد و مخازن بنگستان و خامی این میدان به عنوان مخازن غیرتولیدی شناخته می‌شدند و اکنون با حفاری چاه شماره ۱۳، تولید نفت در مخزن بنگستان میدان نیز عملیاتی شده است.

خبر جدید  منطقه ویژه اقتصادی بندر دیلم در دفتر ارزیابی زیست محیطی تصویب شد

محمدی عنوان کرد: با توجه به تولیدی شدن چاه شماره ۱۳ میدان نرگسی، برنامه‌ریزی‌های لازم برای آزمایش‌های تکمیلی، تعیین مقدار نفت درجا، ذخیره قابل استحصال و فاز‌های توسعه‌ای مخزن بنگستان این میدان در حال بررسی است.

انتهای پیام/م

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب