11:52:39 - پنج‌شنبه 11 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارگاه آموزشی توسعه اجتماعی با تأکید بر نشاط اجتماعی برگزار شد
کارگاه آموزشی توسعه اجتماعی با تأکید بر نشاط اجتماعی برگزار شد
بوشهر- کارگاه آموزشی «توسعه اجتماعی با تأکید بر نشاط اجتماعی» با هدف آشنایی با عناصر توسعه اجتماعی و نقش آن در نشاط اجتماعی به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نامدارزادگان بعد از ظهر چهارشنبه در کارگاه توسعه اجتماعی با تاکید بر نشاط اجتماعی با تأکید بر نشاط اجتماعی معاون دانشگاه پیام نور استان بوشهر اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با هدف تعامل بیشتر با جامعه پیرامون و ارائه پیشنهادات و نظریات عملی برای حل مشکلات و پیشبرد بهتر امور درصدد اجرای طرح: دانشگاه در بستر محلی ” است، که در این طرح دانشگاه با کمک اندیشمندان و صاحب نظران به مسائل روز جامعه پیرامونی خود می‌پردازد. وی افزود: امروز با همین هدف کارگاه آموزشی توسعه اجتماعی را با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ استان برگزار کردیم که به مساله نشاط اجتماعی با رویکرد هنری توجه ویژه ای صورت گیرد.
عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور نیز درادامه گفت: توسعه یک پدیده‌ای است که بذر آن در کودکی در هر جامعه‌ای جوانه خواهد زد. داریوش رضا پور عنوان کرد: توسعه اجتماعی به عنوان یکی از انواع توسعه در پی ایجاد بهبود در وضعیت اجتماعی افراد جامعه است. وقتی در جامعه‌ای تمایز و تعارض باشد، توسعه اجتماعی از جداشدن های گروه‌های مختلف اجتماعی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این سرمایه اجتماعی به عنوان یکی از عناصر محوری توسعه اجتماعی به افزایش تولید اقتصادی، موفقیت تحصیلی، موفقیت شغلی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کارایی نهادهای دولتی، و نشاط و سلامت جامعه کمک می‌کند. وی در پایان بحث با اشاره به راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی گفت: اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری، استفاده از هنرهای خیابانی، رونق بخشی به جشن‌های ملی و مذهبی، تشویق و تقویت تشکیل نهادهای مدنی از جمله راهکارهای ایجاد نشاط اجتماعی است. دراین کارگاه هنرمندان و اهالی فرهنگ استان به بیان نظرات وپیشنهاد های خود در خصوص مسائل توسعه اجتماعی و مسائل مهم مؤلفه‌های نشاط اجتماعی پرداختند. کد خبر ۴۶۶۳۴۹۲
منبع :: کارگاه آموزشی توسعه اجتماعی با تأکید بر نشاط اجتماعی برگزار شد

خبر جدید  ظرفیت دریایی دانشگاه‌ها برای کارآفرینی نخبگان با هدایت اصولی
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب