12:03:39 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاشت ۲۰ هزار نهال حرا در بوشهر آغاز شد
کاشت ۲۰ هزار نهال حرا در بوشهر آغاز شد
بوشهر-ایرنا- کاشت ۲۰ هزار نهال حرا از سری برنامه های بزرگداشت بزرگداشت روز بوشهر همزمان با هفته منابع طبیعی چهارشنبه در آیینی با حضور مسئولان شورا و شهرداری در ساحل ورودی این شهر آغاز شد.

به گزارش ایرنا، شهردار بوشهر در این آیین گفت: این شمار نهال حرا در عرصه ۱۸ هکتاری ساحل ورودی شهر بوشهر (جوار گذر امام علی) با اعتبار یک میلیارد ریال کاشت می شود.
سید نور الدین امیری افزود: با توجه به تغییرات اقلیم و مشکلی همچون گرمای زمین کاشت هر نهال یک گام مثبت در جهت نگه داشتن زمین است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه دهکده گردشگری نیز به شهرداری بوشهر واگذار شده انتظار است این محدوده گامی ارزشمند در جهت افزایش فضای سبز شهر بوشهر باشد.
امیری اظهار داشت: دهکده گردشگری بوشهر ایده ای بسیار جالب و جذاب است که فاز اول آن ظرفیت جدیدی برای گردشگری ساحلی در شهر بوشهر فراهم کرده است.
وی گفت: درحالی که سال های سال مردم بوشهر برای گردش و تفریح بویژه استفاده از دریا به مناطق محدودی از سواحل شهر نظیر خیابان ساحلی و یا ساحل بندرگاه دسترسی داشتند تکمیل فازهای کامل دهکده گردشگری ظرفیت تازه ای به فضاهای تفریحی مرکز استان اضافه می کند.
امیری افزود: این ظرفیت ساحلی سبب شده که قابلیت های سرمایه گذاری ویژه ای برای استان بوشهر فراهم شود که در این زمینه از سرمایه گذاران برای ورود به پروژه های مرتبط با این دهکده دعوت می شود.
وی یادآور شد: کل مجموعه دهکده گردشگری ۸۵ هکتار و دارای چهار فاز با رویکرد توسعه تفریح های آبی و ساحلی است که فاز اول آن در سال های گذشته به بهره برداری اولیه رسیده است.
امیری افزود: دهکده گردشگری بوشهر اکنون نیاز به انجام یک سری اقدامات دارد تا بتوانیم در طول ایام نوروز امسال شاهد حضور چشمگیر گردشگران بویژه مسافران نوروزی در این دهکده باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: میدان غدیر تا میدان شهید مطهری شهر بوشهر که در ورودی شهر واقع شده با توجه به ظرفیت های مهم که در جوار خود جای داده قابلیتی مهم برای تبدیل به قطب گردشگری جنوب کشور است.
کیوان هاشم زاده افزود: ضلع غربی گذر امام علی نیز در مالکیت اداره کل راه و شهرسازی است که آن را برای احداث مکان های ورزشی پیش بینی کرده است.
۱۸ اسفند سالروز تاسیس مدرسه تاریخی سعادت به عنوان روز بوشهر نام گذاری شده که در هفته منتهی به این روز ویژه برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی، تفریحی و اجتماعی در شهر بوشهر برگزار می شود.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  خلیج فارس تا پایان هفته مواج است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب