5:30:22 - جمعه 3 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاوشگر خلیج فارس بوشهر را به مقصد اروندرود ترک کرد
کاوشگر خلیج فارس بوشهر را به مقصد اروندرود ترک کرد
بوشهر-ایرنا- رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) گفت: شناور کاوشگر تحقیقاتی خلیج فارس روز پنجشنبه پس از پایان نمونه برداری آب های ساحلی این بندر را به مقصد اروندرود ترک کرد.

مریم قائمی در گفت و گو با ایرنا افزود: این شناور تحقیقاتی از روز گذشته در بندر بوشهر پهلو گرفته بود و پس از توقفی کوتاه از آب های ساحلی این بندر نمونه برداری کرد.
وی بیان کرد: کاوشگر خلیج فارس امروز نیز در مسیر حرکت خود به سمت اروند رود از آب های محدوده جزیره خارگ نمونه برداری می کند.
قائمی اظهار داشت: کاوشگر خلیج فارس پس از نمونه برداری از آب های جزیره خارگ مسیر خود را تا اروند رود برای شروع پنجمین گشت تحقیقاتی آغاز می کند.
وی یادآور شد: این گشت تحقیقاتی حد فاصل اروند رود تا خلیج چابهار در دریای عمان به مدت ۲ هفته انجام و در طول این مسیر از ۱۱ ترانسکت و ۶۵ ایستگاه نمونه برداری و اندازه گیری می شود.
قائمی ادامه داد: در این گشت گروه های مختلف علمی مانند شیمی دریا، فیزیک دریا، زیست شناسی دریا، اقیانوس شناسی ماهواره ای و سایر بخش های مرتبط با علوم دریایی نمونه برداری و اندازه گیری انجام می دهند.
وی ادامه داد: هشت عضو هیات علمی و ۶ تکنسین برای نمونه برداری، این شناور تحقیقاتی را همراهی می کنند.
شناور کاوشگر خلیج فارس از زمستان سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز و تاکنون چهار گشت را در خلیج فارس و دریای عمان به سرانجام رسانده است.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  وضعیت تامین آب شرب در روستاهای ساحلی تنگستان بهبود می‌یابد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب