آفتاب بوشهر » کاوشگر خلیج فارس بوشهر را به مقصد اروندرود ترک کرد
۵:۳۰:۲۲ - جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاوشگر خلیج فارس بوشهر را به مقصد اروندرود ترک کرد
بوشهر-ایرنا- رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) گفت: شناور کاوشگر تحقیقاتی خلیج فارس روز پنجشنبه پس از پایان نمونه برداری آب های ساحلی این بندر را به مقصد اروندرود ترک کرد.

مریم قائمی در گفت و گو با ایرنا افزود: این شناور تحقیقاتی از روز گذشته در بندر بوشهر پهلو گرفته بود و پس از توقفی کوتاه از آب های ساحلی این بندر نمونه برداری کرد.
وی بیان کرد: کاوشگر خلیج فارس امروز نیز در مسیر حرکت خود به سمت اروند رود از آب های محدوده جزیره خارگ نمونه برداری می کند.
قائمی اظهار داشت: کاوشگر خلیج فارس پس از نمونه برداری از آب های جزیره خارگ مسیر خود را تا اروند رود برای شروع پنجمین گشت تحقیقاتی آغاز می کند.
وی یادآور شد: این گشت تحقیقاتی حد فاصل اروند رود تا خلیج چابهار در دریای عمان به مدت ۲ هفته انجام و در طول این مسیر از ۱۱ ترانسکت و ۶۵ ایستگاه نمونه برداری و اندازه گیری می شود.
قائمی ادامه داد: در این گشت گروه های مختلف علمی مانند شیمی دریا، فیزیک دریا، زیست شناسی دریا، اقیانوس شناسی ماهواره ای و سایر بخش های مرتبط با علوم دریایی نمونه برداری و اندازه گیری انجام می دهند.
وی ادامه داد: هشت عضو هیات علمی و ۶ تکنسین برای نمونه برداری، این شناور تحقیقاتی را همراهی می کنند.
شناور کاوشگر خلیج فارس از زمستان سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز و تاکنون چهار گشت را در خلیج فارس و دریای عمان به سرانجام رسانده است.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵


منبع :: http://www.irna.ir

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب