13:11:57 - سه‌شنبه 30 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کتاب مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه رونمایی شد
کتاب مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهربه مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس، آیین رونمایی کتاب «مقدمهای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» تألیف عباس عاشورینژاد و مریم پرهیزگاری از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر و جمع از استادان و دانشجویان رونمایی شد. عبدالکریم […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهربه مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس، آیین رونمایی کتاب «مقدمهای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» تألیف عباس عاشورینژاد و مریم پرهیزگاری از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر و جمع از استادان و دانشجویان رونمایی شد.

عبدالکریم مشایخی رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر در این مراسم با اشاره به مراکز و مؤسسات تمدنی در کرانهها و پسکرانههای خلیج فارس گفت: بندر بوشهر بهعنوان مهمترین مرکز دانش در کرانه خلیج فارس از هزارههای قبل از اسلام پل انتقال دانش به کشورهای دیگر جهان بوده است.

خبر جدید  بازخوانی اندیشه شهدا منجر به بهبود وضعیت کشور می‌شود

وی افزود: در دوران اسلامی نیز دانشمندان سیراف، صاحب نام و مکتب بودهاند و در حوزههای مختلفی ازجمله پزشکی و سیستم آبیاری نقش مهمی در تکامل علوم در جهان داشتند.

رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر با مرور محتوای کتاب «مقدمهای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» گفت: این کتاب با استفاده از منابع فراوان و دست اول ازجمله شمارههای متعدد مجله «حبل المتین»که در دوره قاجاراز هندوستاناز طریق خلیج فارس به بوشهر میآمد با دقت تمام نگارش شده است.

خبر جدید  وظایف بسیج دانشجویی بر پایه مؤلفه‌های فرهنگی است

مشایخی تصریح کرد: این کتاب بر مبنای اسناد آن دوره به بررسی روابط سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و دینی ایران و عثمانی در دوره قاجاریه پرداخته و بیشترین تمرکز خود را بر روی روابط این دو کشور از عهدنامه ارزروم دوم به بعد گذاشته است یعنی درست از زمانی که نویسندگان تاریخ معاصر موضوع روابط ایران و عثمانی را مسکوت گذاشتهاند.

وی اضافه کرد: این کتاب که در ادامه کتابهای «اسناد کنسولگری ایران و عثمانی در بندر بوشهر» و «امپراتوری عثمانی در بندر بوشهر» تألیف همین نویسندگان، نوشته شدهبا ارائه اطلاعات مهم و جدید از موضع بیان شدهاز این پس منبع بسیار مهمی برای درک بیشتر تاریخ روابط ایران با کشورهای بزرگ دنیا بهخصوص روابط ایران و عثمانی خواهد بود.

خبر جدید  مسابقه مجسمه‌های شنی فردا در پلاژ بانوان دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود

عباس عاشورینژاد یکی از مؤلفان این کتاب نیز با تشکر از همکاری مریم پرهیزگاری در نگارش کتاب و بهخصوص در بخش اسناد و روابط ادبی ایران و عثمانی از راهنماییهای ارزنده رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر و زندهیاد استاد حسن زنگنه در مراحل مختلف نگارش کتاب قدردانیو تشکر کرد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب