21:04:18 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یونسی:سیاست نظام تسلیم کردن دیگران به مذهب شیعه نیست
یونسی:سیاست نظام تسلیم کردن دیگران به مذهب شیعه نیست
بوشهر- ایرنا-نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: نباید تلاش شود که دیگری به مذهب خاصی تسلیم شود زیرا سیاست جمهوری اسلامی بنابر تسلیم کردن دیگران به مذهب شیعه نیست.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی روز شنبه در نشست با روحانیون و ائمه جمعه عسلویه استان بوشهر افزود:دعوت همراه با زور مردم به یک دین و آیین منجر با ایجاد خشونت و درگیری می شود.
وی با بیان اینکه خداوند نزاع و درگیری را قبول ندارد از این رو هیچکس حق ندارد خود را برتر از دیگران ببیند مگر با تقوا اظهارداشت: هر گونه دعوت باید با عقل، تدبیر و درایت انجام شود زیرا خداوند خشونت را نهی کرده است.
یونسی ادامه داد: امکان ندارد تفاوت ها از بین رود از این رو باید مسابقه و رقابت در تقوا باشد و راه تحقق این مهم در پذیرش تقواست.
نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآورشد:باید براساس تفاوت ها دیگران را بپذیریم زیرا هر کس در جای خودش عزیز و محترم است و در این رابطه قرآن همه را دعوت به برادری و پذیرش یکدیگر کرده است.
وی در ارتباط با مشکلات شهرستان عسلویه نیز گفت: مشکلات این منطقه همانند آب و اشتغال به راحتی قابل حل است.
یونسی افزود: مسئول آلودگی این منطقه صنعت گاز است و باید این مشکل را حل کند زیرا مشکلات این چنینی قابلیت حل شدن دارد و در این زمینه دولت نیز وظیفه پیگیری دارد.
وی بیان کرد: باتوجه به شرایط موجود روحانیون نیز باید از دولت و نظام حمایت و کمک کنند تا مشکلات با همبستگی حل شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر نیز گفت: در ارتباط با آلایندگی منطقه عسلویه اقدام هایی صورت گرفته و مقرر شده این موضوع در سطح سران قوا پیگیری شود.
مجید خورشیدی افزود: سهم اشتغال مردم این منطقه نیز پایین است و این مطالبه بحقی است که امیدواریم در این سفر هیات دولت به استان بوشهر شاهد خبرهای خوبی پیرامون آن باشیم.
وی گفت: در ارتباط با کمبود آب آشامیدنی نیز اقدام هایی انجام شده ولی باید اعتبارات ارزی تخصیص یابد تا این مشکل به شکل مطلوب تری حل شود.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

خبر جدید  رئیس جمهوری عسلویه را به مقصد تهران ترک کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب