آفتاب بوشهر » ۱۰۳۹ واحد مسکن مهر استان بوشهر آماده افتتاح است
۱۹:۵۱:۲۶ - دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۳۹ واحد مسکن مهر استان بوشهر آماده افتتاح است
بوشهر – مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: هزار و ۳۹ واحد مسکن مهر استان بوشهر آماده افتتاح است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد رستمی بعد از ظهر دوشنبه در نشست شورای تأمین مسکن استان بوشهر اظهار داشت: کل مسکن مهر استان بوشهر ۳۷ هزار و ۴۲۵ واحد بوده است که تاکنون ۳۱ هزار و ۱۱ واحد افتتاح شده است و هزار و ۳۹ واحد آماده افتتاح است.

وی اضافه کرد: دو هزار و ۱۹۷ واحد مجموع واحدهای مسکن مهر استان بوشهر است که باید تعیین تکلیف شود که در سال آینده پرونده مسکن مهر استان بوشهر بسته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ادامه داد: از این واحدها ۵۰۲ واحد مربوط به تعاونی‌ها است که تعاونی جوانان خورموج مشکل قانونی دارد و مجموعه ۱۲۶ واحدی راه و شهرسازی کامل می‌شود.

وی بیان کرد: درمجموع ۳۴۴ واحد سه‌گانه وجود دارد که در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر تکمیل می‌شود و تعدادی از واحدها هم بحث خودمالکی‌ها است که کامل می‌شود. در خورموج و گناوه هم طرح‌ها تکمیل می‌شود. ۴۹۸ واحد فاقد متقاضی در استان بوشهر وجود دارد.

رستمی افزود: مجتمع ۳۱۲ واحدی ولایت بوشهر با مشکل زیرساخت‌ها روبرو است که برای دریافت انشعابات مشکل دارند و دستگاه‌های خدمات‌رسانی امکان ارائه انشعاب به قیمت گذشته را ندارند. شبکه آب و فاضلاب کار شده ولی شبکه برق اجرا نشده است.

وی تصریح کرد: در مسکن مهر ۶۶۰ واحدی بوشهر شبکه فاضلاب اجرا شده است ولی در زمینه پمپاژ مشکل دارد. در این مجموعه ۵۱۶ واحد تکمیل شده و حدود ۴۰۰ خانوار در این منطقه ساکن شده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: مسکن ۲۰۲ واحدی گناوه شبکه آب و فاضلاب انجام شده است و نیاز است که مشکل پمپاژ حل شود. در گناوه تقریباً مشکلی نداریم فقط مشکل گاز و برق مربوط به یک مجموعه ۹ واحدی است که باید حل شود.

وی خاطرنشان کرد: در برازجان مجتمع ۸۰ واحدی مسکن مهر آماده بهره‌برداری است و فقط باید کنتور آب راه‌اندازی شود.

رستمی خواستار همکاری شهرداری‌ها در اجرای فضای سبز مسکن مهر شد.

حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون استان بوشهر نیز گفت: در زمینه ۳۶ واحدی خورموج چندین سال درگیری بین اعضا و هیئت‌مدیره تعاونی وجود دارد که نسبت به هیئت مدیره جدید اقدام شد و پرونده در دستگاه قضائی در حال اجرا است و هنوز رأی صادر نشده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان بوشهر نیز اظهار داشت: برای رفع مشکلات مربوط بیمه واحدهای تعاونی مسکن مهر تلاش گسترده‌ای داریم و با یک وحدت رویه تلاش می‌شود که مشکلات رفع شود.

عبدالله نادری فرماندار دشتی نیز گفت: در ۴۳۰ واحدی خورموج مردم پول را پرداخت کرده‌اند و ۳۰ نفر با مشکل روبرو هستند. خانه به دو نفر داده شده است و مردم بلاتکلیف هستند.

وی افزود: مجتمع ۳۶ واحدی جوانان خورموج نیز هر نفر ۱۲ میلیون تومان پرداخت کرده است ولای بلاتکلیف است که ۳۶ درصد پیشرفت دارد و پیشنهاد می‌شود زمین به این افراد واگذار شود که خودشان برای ساخت اقدام کنند.

کد خبر ۴۵۶۵۳۷۹


منبع :: https://www.mehrnews.com

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب