21:51:25 - سه‌شنبه 11 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد
۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد
معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه کار ذخیره‌سازی بچه میگو در سایت‌های ۱۰گانه پرورشی این استان از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه آغاز شده گفت: تاکنون ۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شده است.

شعارسال:صغری اشرف در بوشهر با بیان اینکه فعالیت پرورش میگو در استان رونق بیشتری یافته است اظهار داشت: یکی از مشکلات مهم پرورش‌دهندگان میگو، سرمایه در گردش است که همکاری بانک‌های عامل در این زمینه می‌تواند زمینه رونق تولید در این عرصه را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد میگوی پرورشی ایران در استان بوشهر تولید می‌شود افزود: سال قبل افزون بر ۲۳ هزار تن میگو در استخرهای پرورشی سایت ۱۰گانه استان بوشهر تولید و بیش از ۹۰ درصد آن صادر شد.

معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات استان بوشهر از آغاز عملیات پرورش میگو در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا برای تامین بچه میگوی، استخرهای پرورشی فعالیت ۱۵ مرکز تکثیر آغاز شده است.

اشرف نیاز مزارع پرورش میگوی استان بوشهر را برای ذخیره‌سازی ۲ میلیارد قطعه بچه میگو دانست و تصریح کرد: امسال عملیات پرورش میگو در سطح ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر از نیمه دوم اردیبهشت آغاز شده و تاکنون ۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی سایت ۱۰گانه استان ذخیره شده است.

وی تعداد مزارع پرورش میگوی استان بوشهر را ۳۰۰ مزرعه دانست و افزود: تاکنون ۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی ۶۴ مزرعه ذخیره شده است.

معاون مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه برای انجام ذخیره‌سازی بچه میگو در استخرهای پرورشی امسال ۳۶ هزار جفت مولد در استان تامین شده است خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها امسال در سطح پنج‌ هزار و ۵۰۰ هکتار سایت‌های پرورشی ساحلی اجرا می‌شود و پیش‌بینی تولید ۲۷ هزار تن میگوی پرورشی شده است.

اشرف با اشاره به اینکه سطح اراضی پرورش میگوی استان بوشهر امسال به سال قبل ۷۰۰ هکتار افزایش یافته است گفت: سال گذشته سطح اراضی پرورش میگوی استان بوشهر چهار هزار و ۸۰۰ هکتار بود که امسال به ۵ هزا و ۵۰۰ هکتار افزایش یافته است.

وی از افزایش تولید میگوی پرورشی در هر هکتار خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تولید میگو در هر هکتار از ۴٫۵ تن امسال به ۸ تن در استخرهای پرورشی و تا برنامه افق چشم‌انداز به ۲۰ تن در هر هکتار افزایش می‌یابد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار۱۶خرداد ۹۸، کدخبر: ۲۰۲۶۵۲۷، www.tasnimnews.com


منبع :: ۲۴۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی استان بوشهر ذخیره شد

خبر جدید  تأخیر در ترخیص کالاها از گمرکات به ضرر اقتصاد است
0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب