13:50:59 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵هزار کودک بوشهری با علم پسماند آشنا شدند
۱۵هزار کودک بوشهری با علم پسماند آشنا شدند
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس این شهر با آموزش های مرتبط با پسماند آشنا شدند.

به گزارش ایرنا، حسن شجاعی‌پور روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس تفاهم نامه ای با اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر موضوع آموزش پسماند از سال ۱۳۹۵ تاکنون در دست اجراست.
وی بیان کرد: در سال گذشته این طرح از آبان تا اسفندماه انجام شد و در اجرای آن ۱۲ مدرسه و ۲۵ مهدکودک شهر بوشهر به میزان ۶ هزار نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
شجاعی‌پور ادامه داد: با بازآموزی مجدد برای ۳۵ مدرسه‌ای که در سال‌های ۹۵ و ۹۶، کار آموزش پسماند در آن انجام شده بود نیز در سال ۹۷ در مجموع ۱۵ هزار نفر در مهدکودک‌ها و مدارس تعالیم مربوط به پسماند را فراگرفتند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: این آموزش ها برای ارتقای فرهنگ مدیریت پسماند در بین شهروندان صورت گرفته است.
وی بیان کرد: یکی از مرکزهای مهم هدف آموزش مهدکودک‌ و مدرسه ها هستند که نهادینه سازی فرهنگ پسماند با استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف در بین آنها مورد توجه است.
شجاعی پور ادامه داد: در این زمینه با در نظر گرفتن شرایط سنی مخاطبان، نمایش فیلم و انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای، برگزاری انواع مسابقه و بازی و توزیع هدایای آموزشی مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: توجه به ترویج آموزش‌های لازم زیست محیطی در موضوع پسماند در مهدکودک‌ها و مدارس این مهم می‌تواند زمینه ساز توجه آنها برای تغییر رفتارها در سنین بالاتر شود.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  افتتاح فازهای پارس جنوبی تحقق اقتصاد مقاومتی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب