20:02:08 - چهارشنبه 3 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۸۵ میلیون متر مکعب روان آب وارد رودخانه‌های بوشهر شد
۱۸۵ میلیون متر مکعب روان آب وارد رودخانه‌های بوشهر شد
بوشهر- ایرنا- رئیس مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: در بارندگی سال آبی جاری، بیش ۱۸۵میلیون متر مکعب روان آب وارد رودخانه‌های این استان شده است.

به گزارش ایرنا، بهمن گشتاسب روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر افزود: در این مدت ۵۵ میلیون متر مکعب آب وارد رودخانه دالکی شد که هشت میلیون متر مکعب آن برای تامین آب نخیلات وارد شبکه و کانال آبرسانی نخلستان‌ها شده است.
وی بیان کرد: ۴۹ میلیون متر مکعب روان آب نیز به رودخانه شاهپور دشتستان و ۸۱ میلیون متر مکعب آب به رودخانه‌های مند دشتی، باغان، باهوش و دیگر رودخانه‌های فصلی استان بوشهر وارد شده است.
گشتاسب ادامه داد: سد رئیسعلی دلواری نیز در بارندگی‌های اخیر بیش از ۱۹۵ میلیون متر مکعب روان آب در آن ذخیره شد و اکنون ظرفیت آن به ۲۸۸ میلیون متر مکعب رسیده است.
وی یادآور شد: سال گذشته تا این روز ۱۲۹ میلیون متر مکعب آب در سد رئیسعلی دلواری ذخیره بود که امسال با افزایش بیش از ۲ برابری همراه شده است.
گشتاسب ادامه داد: در ۱۳ روز امسال بارش‌های مطلوبی در استان بوشهر ثبت شده به نحوی که در تالاب حله ۴۲٫۵ میلی متر، مند ۲۸٫۵ میلی متر و دیگر نقاط کمتر از ۱۹ میلی متر بارش باران ثبت شده است.
وی افزود: در سال آبی جاری تاکنون استان بوشهر ۳۴۰ میلی متر بارش تجربه کرده که تحقق بارندگی سال آبی جاری نسبت به میانگین بلندت مدت مشابه ۱۴۶ درصد بوده است.
۶۰۴۳/۷۲۱۲

خبر جدید  استاندارد بوشهر از ورود 41 محموله کالای خارجی جلوگیری کرد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب