11:33:28 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۰هزارهکتار کانون های آلوده به ملخ دربوشهر شناسایی شد
۲۰هزارهکتار کانون های آلوده به ملخ دربوشهر شناسایی شد
گناوه- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تمامی کانون های آلوده به پوره های ملخ صحرایی در این استان که بیش از ۲۰ هزار هکتاراست، سمپاشی می شود.

احمد سبحانی روز سه شنبه در بازدید فرماندار گناوه از کانون های شناسایی شده آلوده به پوره های ملخ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دور دوم عملیات کنترل و مبارزه با پوره های ملخ از ۳۰ فروردین امسال در نقاط آلوده چندین شهرستان استان بوشهر آغاز شده است.
وی اظهار داشت: از بهمن سال ۹۷ که دسته های ملخ صحرایی از عربستان سعودی وارد کشور از جمله چندین شهرستان استان بوشهر شد بلافاصله عملیات ردیابی و دیده بانی توسط این سازمان انجام و تاکنون در سطح ۲ هزار هکتار سمپاشی زمینی و هوایی انجام شده است.
سبحانی گفت: در این ارتباط پس از کانون کوبی مناطق آلوده، عملیات ردیابی و پایش برای تعیین زمان خروج پوره ها در بیشتر کانون های استان بوشهر انجام و خروج آنها اتفاق افتاده است.
فرماندار گناوه گفت: از زمان ورود ملخ ها به این شهرستان مدیریت بحران با اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم مبارزه با این آفت را شروع و کانون های آلوده به پوره های ملخ نیز شناسایی شد.
سیدعلی پاک نژاد افزود: عملیات مبارزه با ملخ و پوره ها در مناطق روستایی شول، چشمه، چاه شور و بینک در دستور کار قرار گرفته و دردست اجراست.
وی گفت: سطوح نهایی مبارزه با ملخ های صحرایی در سطح این شهرستان پس از عملیات کنترل اطلاع رسانی خواهد شد.
فرماندار گناوه اظهارداشت: دستگاه های مرتبط اجرایی این شهرستان از جمله منابع طبیعی و محیط زیست با دایرکردن گشت سیار برای شناسایی نقاط آلوده به پوره های ملخ همکاری لازم داشته باشند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
۶۰۴۳/۶۱۶۴

خبر جدید  23 یادمان شهدای گمنام دراستان بوشهر بدون اقدام باقی مانده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب