14:20:59 - جمعه 3 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۱ شرکت تولید کننده میکر و ماکرو جلبک، دانش بنیان شد
۲۱ شرکت تولید کننده میکر و ماکرو جلبک، دانش بنیان شد
بوشهر-ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در ایران اکنون ۳۲ شرکت در حوزه میکرو جلبک و ۱۳ شرکت در حوزه ماکرو جلبک فعال است که از این شمار ۲۱ شرکت دانش بنیان شده است.

به گزارش ایرنا، مصطفی قانعی روز جمعه در حاشیه نشست تخصصی جلبک، تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی در بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر حدود ۶۲میلیون دلار معادل ۲هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال بازار فعالان کشور در حوزه جلبک است.
وی بیان کرد: با وجود ۵۵ شرکت فعال در تولید میکرو جلبک و ماکرو جلبک اکنون میزان واردات جلبک ۲هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال و تولید داخل تنها ۱۵۰ میلیارد ریال است.
قانعی ادامه داد: سهم کنونی جلبک در بازار جهانی حدود ۳۲ میلیارد دلار است که با نرخ رشد مرکب ۵٫۲ در سال ۲۰۲۳ به ۴۴ میلیارد دلار افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: بسیاری از کشورها برنامه جدی برای بازار جلبک دارند و ایران نیز تصمیم دارد در این حوزه با نگاهی متفاوت تر از گذشته برنامه ریزی کند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هدف گذاری ایران در این حوزه این است که سه درصد بازار جهانی را داشته و حدود ۵۰۰ میلیون دلار در این حوزه رقم بزند.
قانعی ادامه داد: عمده بازار جلبک تغذیه حوضچه های پرورش آبزیان، رنگ دانه ها، مکمل های دارویی و خوراکی هستند با این وجود هدایت شرکت ها به بازارهای بزرگ بسیار حائز اهمیت است.
وی یادآور شد: بازار جهانی ماکرو جلبک نیز ۲۰ میلیارد دلار است که عمده آنها در صنایع غذایی، کشاورزی و قوام دهنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.
قانعی ادامه داد: تناژ تولید بیومس خشک ایران در سال ۵۰ تن و غیر خشک ۵۰۰ تن است که نسبت به اقتصاد جهانی این محصول در کشور هنوز عقب ماندگی هایی دارد و باید زمینه افزایش تولید آن فراهم شود در همین راستا در همین راستا در این زمینه بصورت عمده کارهای تحقیقاتی در دست انجام است.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  بالگرد اورژانس بوشهر 2 مصدوم را نجات داد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب