13:40:07 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵هزار هکتار از زمین های بوشهر به زیر کشت میگو رفت
۵هزار هکتار از زمین های بوشهر به زیر کشت میگو رفت
بوشهر-ایرنا- مدیرکل شیلات ‌استان بوشهر گفت: تاکنون هفت هزار هکتار زمین ساحلی در نقاط مختلف ‌استان برای پرورش میگو به سرمایه‌گذاران واگذار شده و از این میزان تاکنون پنج هزار هکتار به زیر کشت رفته است.

به گزارش ایرنا، عباسعلی زنده‌ بودی روز پنجشنبه در نشست با اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر افزود: پارسال سه هزار و ۵۰۰ هکتار زمین ساحلی این استان به متقاضیان سرمایه‌گذاری برای پرورش میگو واگذار و امسال نیز ۹۱۰ هکتار دیگر واگذار می‌شود.
وی بیان کرد: این استان سال گذشته با تولید ۲۳ هزار و ۲۰۰ تن میگوی پرورشی رتبه نخست تولید این آبزی را در سطح کشور به خود اختصاص داد.
زنده بودی یادآور شد: آبزی‌پروری یکی از برنامه‌های مهم شیلات استان بوشهر است که در این راستا زمین‌های ساحلی استان بوشهر شناسایی و برای اجرای این طرح‌ها زیرسازی شده است.
وی ادامه داد: برای اجرای طرح پرورش ماهی در استخرهای ساحلی دیلم و بوشهر ۲۰۰ هکتار زمین امسال به سرمایه گذاران واگذار می‌شود.
زنده بودی بیان کرد: تاکنون ۴۵ فقره پروانه تاسیس اجرای پرورش ماهی در قفس در آبهای خلیج فارس استان بوشهر به ظرفیت تولید سالانه ۴۴ هزار تن ماهی صادر شده است.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: اکنون ظرفیت تولید سالانه پرورش ماهی در قفس در این استان۱۰ هزار تن است با این وجود سالانه تنها چهار هزار تن تولید می شود که این میزان تا پایان سال جاری افزایش می یابد.
زنده بودی گفت: در زمان حاضر صدور ۹ موافقت اصولی پروژه پرورش ماهی در قفس در دست اقدام است.
وی یادآور شد: ۲ طرح تولید و پرورش ماهی در قفس به ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن در هکتار در استان بوشهر درحال اجراست که هرکدام ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: همچنین در این حوزه یک طرح ۴۰۰ تنی پرورش ماهی در قفس با ۲۰ درصد و طرح یک‌هزار تنی با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست که تا پایان سال جاری وارد مدار تولید می‌شوند.
زنده‌بودی افزود: غیر از پرورش ماهی و میگو، طرح‌های دیگری از جمله کشت جلبک، زیست فناوری دریایی و کشت دیگر محصولات دریایی در استان بوشهر مورد توجه قرار دارد.
۷۲۱۲/۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  کارگران شهرداری دیر تجلیل شدند


منبع :: ۵هزار هکتار از زمین های بوشهر به زیر کشت میگو رفت

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب