5:16:39 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۰کیلومتر از شبکه های آبرسانی استان بوشهر درحال نوسازی است
۵۰کیلومتر از شبکه های آبرسانی استان بوشهر درحال نوسازی است
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهرگفت: باتوجه به فرسودگی شبکه های توزیع برای جلوگیری از هدر رفت آب ۵۰ کیلومتر از شبکه های آبرسانی شهرهای بوشهر، برازجان و بخشی از شهرستان جم از طرف استان های معین با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، عبدالحمید حمزه پور روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بانوسازی و بازسازی شبکه های آبرسانی افزون بر جلوگیری از هدررفت آب و توزیع عادلانه آب بخشی از نیازهای آب شرب این استان نیز از این طریق تامین می شود.
وی یادآورشد:در زمان حاضر ۶۰ هزار مترمکعب آب شیرین کن در این استان در دست ساخت است که با بهره برداری از آنها تولید آب از این طریق از هشت به ۴۰ درصد افزایش می یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اظهارداشت: این طرح ها شامل آب شیرین‌ کن ۳۵ هزار متر مکعبی و فاز سوم آب شیرین کن ۱۰ هزار متر مکعبی بوشهر، ۱۵ هزار متر مکعبی شهرهای وحدتیه -دالکی و آب پخش – سعدآباد در شهرستان دشتستان است.
وی بیان کرد: همچنین به ‌زودی عملیات اجرایی سه پروژه آب شیرین‌ کن عسلویه و تنگستان هر کدام به ظرفیت ۵ هزار مترمکعب و ۱۷ هزار متر مکعبی برازجان در ساحل بوشهر با انتخاب پیمانکار و سرمایه‌گذار آن آغاز می شود.
حمزه ‌پور بیان کرد: با اجرای طرح های یاد شده در مجموع ظرفیت شیرین سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی استان بوشهر به ۹۰ هزار مترمکعب می‌ رسد.
وی ادامه داد: از مجموع ظرفیت طرح ۱۰ هزار متر مکعبی آب شیرین‌ کن بوشهر پنج هزار متر مکعب آن نیمه های تابستان امسال و پنج هزار متر مکعب دیگر پاییز وارد مدار تولید می ‌شود.
حمزه پور گفت: در زمان حاضر ۲ سایت آب شیرین‌ کن در کنگان و بوشهر با ظرفیت ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب تولید در شبانه ‌روز وارد مدار است که این میزان ۸ درصد از آب استان بوشهر را تامین می‌ کند.
مدیرعامل آب و فاضلاب بوشهر گفت:سال آبی ۹۶ – ۹۷ کمترین بارش باران در کشور و استان بوشهر رقم خورد که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بود.
حمزه پور اضافه کرد: در زمان حاضر بیش از ۸۵ درصد از منابع آب آشامیدنی استان بوشهر خارج از استان تامین می شود که ازاین میزان ۶۰ درصد از سد کوثر در استان کهگیلویه و بویراحمد و ۲۵ درصد هم از خط آبرسانی کازرون و مابقی از طریق چاه‌های آب استان تامین می ‌شود.
وی در خصوص وضعیت فاضلاب استان بوشهر گفت: طرح فاضلاب بافت تاریخی و قدیم بوشهر با ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست و تلاش می شود تا بهمن امسال به بهره برداری برسد.
حمزه پور افزود: با تلاش های انجام شده امکان واگذاری انشعاب فاضلاب برای محلات جنوب بوشهر فراهم شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۵

خبر جدید  پنج اثر تاریخی فرهنگی بوشهر ثبت ملی شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب