20:05:42 - جمعه 8 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۵۰۰ مددجوی بوشهری تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند
۵۵۰۰ مددجوی بوشهری تسهیلات ارزان قیمت دریافت کردند
بوشهر-ایرنا-مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: این اداره کل از محل صندوق قرض الحسنه ولایت در سال جاری به ۵ هزار و ۵۰۰ خانواده مددجو این استان در مجموع ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزات قیمت پرداخت کرد.

به گزارش ایرنا، احمد لطفی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر بوشهر افزود: این تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال، مسکن، درمان، ازدواج و سایر نیازهای مددجویی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: در سال جاری با ارائه تسهیلات ارزان قیمت سه هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی برای خانواده های مددجویان فراهم شده که عمده این مشاغل خرد اما زود بازده هستند.
لطفی ادامه داد: در کنار این فعالیت ها در راستای ازدواج آسان خانواده های تحت پوشش یک هزار و ۵۰۰ فقره جهیزیه به زوج های جوان اهدا شده است.
وی گفت: ارائه بیش از سه هزار خدمت مسکن شامل ساخت، خرید، تعمیر و بازسازی منزل های مسکونی دیگر فعالیت این نهاد در استان بوشهر از ابتدا سال جاری تاکنون است.
لطفی اظهارداشت: یکی از مهمترین فعالیت های کمیته امداد، ارائه بسته های حمایتی در راستای توانمندی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت است.
وی افزود: در این راستا با استفاده از توان کارشناسان متخصص حمایت، نیازهای آن احصا و با ارائه بسته های مختلف مددجویان به سمت حرفه آموزی راهنمایی و اشتغال سوق داده می شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: در گذشته برخی از خانواده ها تا بیش از ۲ دهه زیر حمایت بودند که با تغییر رویکرد کاهش سن زیر حمایت بین سه تا پنج سال پیش بینی شده تا علاوه بر توانمند کردن آنها زمینه بازگشت مناسب آنها به جامعه فراهم شود.
وی گفت: کمیته امداد در بیش از ۵۰ سرفصل به مردم و گروه های هدف خدمات ارائه می دهد که مهمترین آنها فعالیت های فرهنگی است که این فعالیت های فرهنگی سرپرستان خانواده ها، فرزندان در حین تحصیل و غیر محصل را در بر می گیرد.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

خبر جدید  راه اندازی پست لجستیک اولویت اصلی استان بوشهراست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب