خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
20/03/11 10:31
شناسه خبر : 43726

صادرات کالای غیرنفتی از استان بوشهر افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان بوشهر از افزایش صادرات از گمرکات استان بوشهر خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه امسال بدون احتساب میعانات گازی ۲۲ میلیون و ۳۰ هزار تُن کالا از طریق گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد. ...

شعار سال: بهروز قره‌بیگی، یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر را تجارت و مراوده بازرگانی با کشور‌های حوزه خلیج فارس دانست و اظهار داشت: استان بوشهر با خلیج فارس دارای طولانی‌ترین ساحل است که این مهم ظرفیت‌های متعددی از جمله تجارت دریایی و مراودات تجاری با کشور‌های حاشیه این آبراه بین‌المللی را فراهم کرده است.

مدیرکل گمرک استان بوشهربه آمار صادرات در ۱۱ ماه امسال اشاره کرد و اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال افزون بر ۲۳  میلیون و ۱۹ هزار تن کالا از گمرکات استان صادر شده است.

خبر جدید  پالایشگاه‌های پارس جنوبی به طور کامل در حال تولید هستند

قره‌بیگی ارزش صادرات یاد شده را افزون بر ۷.۶ میلیارد دلار دانست و افزود: در این مدت ۲۲ میلیون و ۳۰ هزار تُن کالا و محصولات بدون احتساب میعانات گازی صادر شده که نسبت به سال قبل ۲۰ درصد افزایش دارد.

وی، ارزش صادرات کالای غیرنفتی بدون احتساب میعانات گازی را حدود هفت میلیارد و ۱۵۱ میلیون دلار دانست و گفت: این میزان صادرات از نظر وزنی ۲۰ درصد افزایش و از نظر ارزشی ۲۹ درصد کاهش دارد.

خبر جدید  واکسن سرخک در زمان شیوع کرونا فراموش نشود

مدیرکل گمرک استان بوشهر به واردات کالا از گمرکات پرداخت و بیان کرد: در ۱۱ ماه امسال حدود ۴۳۵ هزار تن کالا به ارزش افزون بر یک میلیارد و ۹۲ میلیون دلار کالا از طریق گمرکات استان بوشهر وارد کشور شده که از نظر وزنی ۱۵ و از نظر ارزشی ۲۹ درصد کاهش دارد.

خبر جدید  هجوم ملخ‌ها به استان بوشهر در روزهای آینده

قره‌بیگی درآمد وصولی از طریق گمرکات استان بوشهر را افزون بر ۱۱۹۳ میلیارد تومان دانست و افزود: این میزان درآمد پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد.

شعار سال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت مانا، تاریخ انتشار: ۱۱اسفند۱۳۹۸ ، کدخبر: ۸۶۱۲۲: mana.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)